Wystartował pierwszy blok warsztatów i wykładów dla małych studentów!

2022-10-10
Za nami pierwsze warsztaty dla małych studentów z Wrocławia, Warszawy i Krakowa. Sprawdź, jakie zajęcia przygotowaliśmy dla dzieci.

Co słychać na zajęciach w Krakowie?

Najmłodsi studenci (Odkrywanie, 6-7 lat) sprawdzają m.in., ile kości ma człowiek oraz czy matematycy i kucharze mają ze sobą coś wspólnego. Podczas warsztatów "Dlaczego widzę okiem, a nie uchem?" dowiadują się, jak działają zmysły oraz czy łatwo jest je oszukać np. za pomocą złudzeń optycznych.

Studenci kierunku Inspiracje (8-9 lat) testują m.in., czy można zbudować dom na huśtawce i czy światło może skręcać. Podczas zajęć "Czy picie herbaty może być świętem?" poznają sekrety tego pysznego napoju i oczywiście smakują herbat pod okiem mistrza świata konkursu Tea Masters Cup International w Seulu.

Natomiast 10-11 - latkowie (kierunek Tematy) uczą się, jak pokonać strach i dlaczego samolot lata. W ramach zajęć "Jak wygląda życie pasożytów?" studenci mieli okazję obserwować preparaty mikro i makroskopowe różnych pasożytów ludzkich. Poznali cykle rozwojowe pasożytów oraz choroby, które te organizmy wywołują u ludzi. Przeprowadzili także eksperymenty badające przystosowania do pasożytniczego trybu życia.

Jakie przygody czekają na warszawskich studentów?

Dzieci z kierunku Odkrywanie (6-7 lat) sprawdzają m.in., czy da się wyhodować własną apteczkę oraz jak pokazać emocje. Podczas warsztatów "Czy należy bać się prądu?" samodzielnie budują obwód elektryczny, który pozwoli żarówce działać i testują, które materiały dobrze przewodzą prąd, a które niekoniecznie.

Studenci Inspiracji (8-9 lat) zastanawiają się m.in., co łączy człowieka z Piramidą Cheopsa oraz jaką podróż odbywa pizza w naszym ciele. W ramach zajęć "Jak pracuje archeolog?" prowadzą własne wykopaliska - udało im się już znaleźć złote monety, biżuterię czy czaszkę kota!

Dzieci z kierunku Tematy (10-11 lat) sprawdzają natomiast, jak zmieniła się Warszawa na przestrzeni wieków i skąd człowiek czerpie energię. Podczas warsztatów "Jak zaprzyjaźnić się ze strachem?" poznają przydatne techniki i ćwiczenia pomagające w relaksowaniu się i uspokojeniu organizmu.

Czego dowiedzą się dzieci z Wrocławia?

Mali Odkrywcy (6-7 - latkowie) uczą się, jak kiedyś wyglądały instrumenty i dlaczego burczy nam w brzuchu, gdy jesteśmy głodni. Warsztaty "Jak wyglądają bakterie?" są dla dzieci okazją do przygotowania własnych preparatów do mikroskopowania i nauczenia się obsługi mikroskopu.

Studenci kierunku Inspiracje (8-9 lat) i Tematy (10-11 lat) uczestniczą m.in. w zajęciach organizowanych w Akademii Sztuk Teatralnych.

Podczas zajęć “Jak komunikować się bez słów?” 8-9 - latkowie poznają świat pantomimy i porozumiewania się dzięki gestom i mowie ciała. Eksperymentują także z różnorodnymi możliwościami przekazu, wcielając się w rolę aktorów-mimów oraz widzów.

Natomiast Studenci starszego kierunku podczas zajęć “Jak powstają cyfrowe filmy animowane?” przygotowują własne projekty w programach do tworzenia animacji za pomocą tabletów. Uczą się o różnych rodzajach animacji, od kukiełkowej, przez stop motion, po animację 3D.