Drodzy Wolontariusze - dziękujemy za wspólną inaugurację roku na Uniwersytecie Dzieci!

2022-09-30
Wszystkie wykłady inauguracyjne już za nami, jednak wciąż chętnie i z nieskrywanym wzruszeniem wracamy do nich myślami. Powrót na uczelnie wyższe był świętem także dla Wolontariuszy. Cieszymy się, że razem z nimi i małymi studentami oficjalnie otworzyliśmy nowy rok pełen naukowych przygód, eksperymentów i spotkań z naukowcami.

Podczas inauguracji pomogło nam prawie 90 Wolontariuszy!

Czy w kuchni można stworzyć laboratorium? Dlaczego prąd kopie? Do czego chemik wykorzystuje światło? Na te trzy pytania wraz z nowymi Studentami odpowiedzi szukali krakowscy wolontariusze. Podczas dwóch wrześniowych sobót pomogło nam 26 Wolontariuszy – część z których to nasi byli Studenci! Wspaniale było znów ich spotkać, w nieco innej roli. :) I wiemy, że oni też bardzo chętnie wrócili na Uniwersytet Dzieci.
Również w Warszawie inauguracje były okazją do spotkania się po wakacyjnej przerwie i włożenia niebieskich koszulek Uniwersytetu Dzieci. Spotkania z małymi Studentami na wielkich salach wykładowych to zawsze odrobina stresu i masa radości dla każdego Wolontariusza. Praca na recepcji jest wymagająca – to nie tylko obsługa setek rodziców i dzieci, wypisywanie indeksów i kierowanie do sali, ale także opieka nad uczestnikami zajęć. W nagrodę można za to być asystentem wykładowcy i pomagać przy super doświadczeniach, a także poszerzać swoją wiedzę. Warszawscy studenci dowiedzieli się, jak wygląda praca w teatrze, co trzeba umieć, by zostać ekonomistą oraz jak dbać o swoje zdrowie.
Wrocławscy Wolontariusze mogli natomiast przekonać się, jak powstają piosenki, jak ruch może rozwijać nasz umysł oraz skąd się bierze głód. Wśród prawie 30 osób, które nam pomagało, pojawiło się kilku wolontariuszy z długoletnim stażem – jeszcze pamiętających zajęcia sprzed pandemii. Jednogłośnie stwierdzili oni – wykłady na Uniwersytecie Dzieci są ciekawe nie tylko dla dzieci!
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu wykładów inauguracyjnych. Razem sięgamy gwiazd!

Chcesz dołączyć do naszej drużyny? Zapraszamy! :)