Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
6 i 7 lat

Odkrywanie

Dlaczego zęby wypadają? Jak zbudować wieżę najwyższą na świecie? Dlaczego wilki wyją? Jak krety radzą sobie pod ziemią?

Dzieci najchętniej uczą się tego, co je interesuje. Dlatego na każdych zajęciach Odkrywania odpowiadamy na pytania zadane przez dzieci, wychodząc z założenia, że ich naturalna ciekawość jest najlepszą motywacją do tego, żeby się uczyć.

Mózg najlepiej zapamiętuje to, co nowe i ciekawe. Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci opierają się na aktywnościach, które angażują dzieci do odkrywania praw rządzących światem. Wykładowcy zachęcają kilkuletnich studentów do samodzielnego eksperymentowania i rozwiązywania zadań, w przyjazny sposób towarzysząc im w odkryciach. Dzięki temu dzieci lepiej rozumieją fascynujące prawa nauki. Zajęcia odbywają się na uczelniach, w miejscach kultury, siedzibach nowoczesnych firm, a także w innych niedostępnych na co dzień miejscach. Prowadzą je naukowcy, artyści, dziennikarze, eksperci ze świata biznesu czy kultury.

Organizacja zajęć na kierunku Odkrywanie

Rok akademicki
I SEMESTR
II SEMESTR
Blok 1
Blok 2
Blok 3
Blok 4
3 warsztaty
45 min
3 warsztaty
45 min
3 warsztaty
45 min
3 warsztaty
45 min
1 wykład
35 min
1 wykład
35 min
Program zajęć na kierunku Odkrywanie realizowany jest w dwóch grupach wiekowych - dla sześciolatków oraz dla siedmiolatków. Obie grupy wiekowe poznają takie same dziedziny nauki.

— każdy student musi zostać zapisany na poszczególne zajęcia elektronicznie poprzez panel rodzica,
— zajęcia odbywają się tylko w soboty,
— w trakcie trwania roku akademickiego rodzice sami ustalają harmonogram zajęć dziecka, wybierając dogodny termin i godzinę warsztatów spośród podanych,
— wykłady odbędą się w formie online ze względu na bezpieczeństwo dzieci w pandemii.