Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
#UDdlaDorosłych

Jaki jest najlepszy moment na rozwój? Każdy! Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych

W jakim świecie za 30 lat będą żyły nasze dzieci? Dlaczego tak trudno dogadać się z nastolatkiem? Jak wspierać najmłodszych w nauce, a przy tym pozwolić im odkrywać siebie?

Jeśli zadajecie sobie te pytania… to świetnie! Oznacza to, że macie w sobie wiele ciekawości. Dlatego zapraszamy na Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych - cykl webinarów dla rodziców, nauczycieli, edukatorów. Słowem - wszystkich, którzy są ciekawi świata i chcą lepiej tłumaczyć go dzieciom. Będziemy wędrować po tematach bliskich rozumowi, ale i tych skupionych na sercu, by wzbogacać relacje z najmłodszymi.

Spotkania planujemy organizować w drugie czwartki miesiąca od lutego do czerwca, w godzinach popołudniowych - na platformie Clickmeeting oraz Facebooku. Udział jest bezpłatny. 

Kolejne spotkanie przed nami!

Kiedy? 13 maja o 18:00

Temat spotkania:
Rola taty w wychowaniu dziecka, czyli po co nam ojcowie?

Jaką rolę jaką może pełnić ojciec w procesie wychowywania i rozwoju dziecka?
Dowiedzą się tego uczestnicy kolejnego webinaru. Poznamy różne modele współczesnego ojcostwa i ich konsekwencje, dowiemy się w jaki sposób ojciec może wpływać na polepszenie rozwoju swojego dziecka, relacji rodzinnych, jak również relacji z żoną lub partnerką. Dzięki temu uczestnicy będą mogli poddać refleksji swoje zachowanie w odniesieniu do dziecka, żony bądź partnerki, rodziny i stać się bardziej świadomymi ojcami. Dowiemy się również, jakie zachowania pozytywnie wpływają na dziecko oraz w jaki sposób optymalizować i polepszać spędzony razem czas, aby finalnie dążyć do bycia „wystarczająco dobrym ojcem”.


Prowadzący: Kazimierz Ździebło 

Absolwent Psychologii oraz Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Psycholog, psychoterapeuta, socjoterapeuta, trener i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz superwizor Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów i Trenerów. Założyciel i członek Rady Fundacji PozyTYwka oraz Prezes Fundacji faceci.pl. Prowadzi Dolnośląskie Centrum Psychiatrii i Psychoterapii SUPER-ego. Pracuje z młodzieżą, dorosłymi oraz parami. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, socjoterapię oraz warsztaty z młodzieżą i dorosłymi. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się prowadząc zajęcia ze studentami, występując na konferencjach oraz superwizując pracę psychoterapeutów i socjoterapeutów. Od kilkunastu lat wspiera psychologicznie rodziny zastępcze, adopcyjne oraz rodzinne domy dziecka.

Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci, miłośnik fotografii, sztuki, muzyki oraz motocykli.

Zapisz się na webinar!

Zobacz poprzedni webinar

Zobacz poprzedni webinar

Zobacz poprzedni webinar

Zapraszamy także na webinary dla nauczycieli!

#UDdlaDorosłych - webinary dla nauczycieli to seria spotkań z psychologami, pedagogami i metodykami. Poruszą oni tematy wychowawcze i psychologiczne, podzielą się  pomysłami na prowadzenie lekcji angażujących uczniów do działania i rozwijających umiejętność krytycznego myślenia. Będziecie mieć również przestrzeń na zadanie pytań specjalistom, by rozwinąć szczególnie interesujące Was zagadnienia. 

Przed nami ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym:

18.05. o 18:00 - Jak prowadzić ciekawe lekcje z matematyki w klasach I-III? 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają certyfikaty.


Nie udało Ci się uczestniczyć w poprzednich webinarach? Nic straconego, wciąż możesz je obejrzeć na naszym Facebooku - Uniwersytet Dzieci w Klasie

 

  • Jak rozpoznać objawy kryzysu lub zaburzenia psychicznego u ucznia? [KLIK] 
  • Jak motywować uczniów do uczenia się? Webinar dla nauczycieli klas I-III [KLIK] i dla nauczycieli klas IV-VIII [KLIK]
  • Jak prowadzić ciekawe lekcje przyrodnicze w klasach I-III? [KLIK]

Partnerzy cyklu