Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
#UDdlaDorosłych

Jaki jest najlepszy moment na rozwój? Każdy! Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych

W jakim świecie za 30 lat będą żyły nasze dzieci? Dlaczego tak trudno dogadać się z nastolatkiem? Jak wspierać najmłodszych w nauce, a przy tym pozwolić im odkrywać siebie?

Jeśli zadajecie sobie te pytania… to świetnie! Oznacza to, że macie w sobie wiele ciekawości. Dlatego zapraszamy na Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych - cykl webinarów dla rodziców, nauczycieli, edukatorów. Słowem - wszystkich, którzy są ciekawi świata i chcą lepiej tłumaczyć go dzieciom. Będziemy wędrować po tematach bliskich rozumowi, ale i tych skupionych na sercu, by wzbogacać relacje z najmłodszymi.

Spotkania planujemy organizować w drugie czwartki miesiąca od lutego do czerwca, w godzinach popołudniowych - na platformie Clickmeeting oraz Facebooku. Udział jest bezpłatny. 

Drugie spotkanie przed nami!

Kiedy? 11 marca o 18:00 

Temat spotkania: Przyszłość dla dziewczynek - jak pokonywać bariery edukacyjne i wzmacniać kompetencje przyszłości?

Punktem wyjścia webinaru będzie raport „Przyszłość dla dziewczynek”. Pokazuje on, na jakie bariery natrafiają dziewczynki w trakcie systemowej edukacji. W jakie koleiny wskakują i jakie szkodliwe etykietki przyswajają. Badanie mówi zarówno o dziewczynkach, jak i chłopcach – dziewczynki nie dorastają bowiem w próżni i rola chłopców we współtworzeniu świata jest ogromna. W raporcie zadano też pytanie: co takiego dzieje się z dziewczynkami, że na pewnym etapie dorastania przestają się interesować sportem, zaczynają mówić, że są kiepskie z matematyki, porzucają swoje pasje i nadmiernie skupiają się na wyglądzie. Jednym z celów raportu było uchwycenie tych barier i zrozumienie powodu ich ciągłego powracania. Złapanie tego momentu „odpuszczenia”, odpowiednia reakcja i działanie są kluczowe dla powodzenia zmiany społecznej w obszarze wzmocnienia (empowermentu) dziewczynek i kobiet.


Prowadząca: Eliza Durka

Menadżerka, badaczka i aktywistka społeczna. Łączy kilkunastoletnie doświadczenie pracy na stanowiskach kierowniczych w prestiżowych korporacjach (m.in. Siemens, KPMG, GPW)  z pracą badawczą i działaniami na rzecz zmiany społecznej. Doradczyni polskiego rządu i współautorka długookresowej strategii rozwoju kraju „Polska 2030”. Obecnie kieruje Fundacją Kosmos, w której zajmuje się empowermentem  dziewczynek i adaptacją najmłodszego pokolenia do zmiany społecznej wywołanej rewolucją technologiczną. Współautorka raportu „Kompetencje jutr@” NCBiR i Polityki Insight, pomysłodawczyni i współautorka raportu „Przyszłość dla dziewczynek” Fundacji Kosmos.

Zapisz się na webinar!

Zobacz poprzedni webinar

Partnerzy cyklu