Spotkajmy się na 11. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młode Horyzonty
2024-10-03
Serdecznie zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenie, czyli 11. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty! 28 września wszyscy młodzi kinomaniacy rozpoczęli swoje święto. To dziesiątki seansów i wydarzeń! Festiwal cały czas trwa!
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty to animacje, filmy aktorskie oraz dokumenty. To też spotkania z twórcami i młodymi aktorami, inspirujące rozmowy i kreatywne warsztaty.
W tym roku festiwal odbywa się w 20 miastach w Polsce (z głównymi lokalizacjami w Warszawie i we Wrocławiu) między 28 września a 6 października 2024 oraz online, gdzie wybrane tytuły dostępne będą na festiwalowej platformie w dniach 10-27 października. Więcej o festiwalu na stronie https://festiwal.mlodehoryzonty.pl/.
Dokładamy swoją cegiełkę! Razem z naszym partnerem BLIK zapraszamy Was do strefy w Kinoteka PKiN w Warszawie, gdzie przygotowaliśmy dla Was warsztaty i inne atrakcje!
Spotkacie nas jeszcze 6 października. Wpadnijcie przybić z nami piątkę i nauczyć się czegoś nowego.
Jakie warsztaty i prelekcje przygotowaliśmy?
Aktywności dla rodzin z dziećmi – 29 września i 6 października Jak stworzyć silne hasło? Ponieważ w urządzeniach elektronicznych przechowujemy informacje, do których dostęp powinien być ograniczony, twórcy systemów i urządzeń zmuszają nas do chronienia swoich danych hasłem, najlepiej jak najsilniejszym. W strefie FUD i BLIKA dzieci mogły zapoznać z zasadami tworzenia bezpiecznych haseł. Porównywały przykładowe hasła silne i słabe, następnie tworzyły własne, poznając jeden z popularniejszych sposobów tworzenia bezpiecznych haseł. Na uczestników czekały m.in. Maszyny Cezara, aby z ich pomocą mogli w domu kontynuować zabawę w szyfrowanie i wymyślanie silnych haseł.
Aktywności dla uczniów – 1-2 października Jakie ślady zostawiamy w Internecie? Wraz z firmą BLIK przygotowaliśmy 4 prelekcje pt. „Jakie ślady zostawiamy w Internecie?”, które poprzedzały wybrane seanse filmowe dla uczniów szkół podstawowych. Wygłosił je Przemysław Poręba – ekspert ds. bezpieczeństwa z BLIKA. Podczas krótkiego spotkania uczniowie m.in odkodowywali różne szyfry i dowiadywali się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, aby chronić swoje dane oraz dbać o swoją prywatność.
W naszych prelekcjach wzięło udział aż 500 uczniów! Śledźcie nas na Facebooku i bądźcie na bieżąco z naszymi wydarzeniami >> Facebook.