Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Studia stacjonarne

Na polu czy na dworze? Wracamy na studia stacjonarne w nowej, terenowo-pudełkowej formie w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu! Na studentów czekają trzy bloki tematyczne, zajęcia na świeżym powietrzu, pudełko edukacyjne i wykłady online.

Dzieci urodzone w latach 2010 - 2015

Dzieci są zapisywane na kierunek studiów według roczników:

W ciągu roku Student zrealizuje 3 bloki tematyczne

Rok akademicki 2021/22
I Blok - CZŁOWIEK
II Blok - KOSMOS
III Blok - PRZYRODA
kiedy: jesień
kiedy: zima
kiedy: wiosna
2 wykłady on-line
2 wykłady on-line
2 wykłady on-line
5 warsztatów stacjonarnych
5 warsztatów do samodzielnej realizacji z wykorzystaniem Pudełka Edukacyjnego
5 warsztatów stacjonarnych
-
5 spotkań z naukowcem on-line
-

Więcej informacji na temat programu i organizacji roku.

Kto może zapisać dziecko na studia stacjonarne? Czy zajęcia będą odbywać się na uczelniach?
Zapraszamy dzieci z Krakowa, Warszawy i Wrocławia urodzone w latach 2010 - 2015.

Na ten moment przygotowujemy się na zajęcia w terenie, poza uczelniami. Jest to spowodowane sytuacją epidemiologiczną, która utrudnia współpracę w zakresie korzystania z przestrzeni zamkniętych. Niezmienna pozostaje współpraca z doświadczonymi naukowcami, którzy pomogą dzieciom wcielić się w rolę badacza podczas zajęć w terenie i odpowiedzieć na pytania z Bloków CZŁOWIEK I PRZYRODA. Jeśli sytuacja epidemiologiczna się poprawi, będziemy starali się wrócić na uczelnie wiosną 2022.
Gdzie i kiedy będą odbywać się wykłady?
Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wykłady zostały przeniesione w tryb on-line. Odbywać się będą w wybrane soboty w czasie rzeczywistym na platformie ClickMeeting. Czas trwania wykładu ok. 35 minut.
Gdzie i kiedy będą odbywać się warsztaty? Czy będą odbywać się w każdą pogodę?
Warsztaty stacjonarne z bloku CZŁOWIEK i PRZYRODA realizowane będą w soboty w terenie, na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywają się w różnych zakątkach miasta - od rynku po granice miasta w parkach, lasach, na dziedzińcach budynków, ogrodach botanicznych i innych miejscach związanych z tematyką zajęć. Warsztaty realizowane są  bez względu na pogodę. Na realizację zajęć nie pozwolą: spadek temperatury poniżej 0 st. C, skrajne warunki atmosferyczne.

W ramach warsztatów z bloku KOSMOS dziecko otrzyma pudełko edukacyjne, pełne narzędzi do samodzielnego wykonania eksperymentów. Warsztaty będzie realizowało w domu, w dowolnym czasie.  Dodatkowo student zostanie zaproszony na 5 spotkań z naukowcem, podczas których będzie realizował eksperymenty z bloku Kosmos. Warsztaty online odbędą się w wybrane soboty w czasie rzeczywistym na platformie ClickMeeting.
Kiedy będzie znany harmonogram spotkań?
Warsztaty stacjonarne z bloku CZŁOWIEK i PRZYRODA będą odbywać się w soboty. Rodzic odpowiednio wcześniej będzie mógł zarezerwować dogodny termin warsztatów (datę i godzinę). Szczegółowy harmonogram zajęć podamy we wrześniu. Każdy student musi zostać zapisany na poszczególne zajęcia poprzez panel rodzica. Warsztaty trwają 60 minut.

Harmonogram zajęć będzie udostępniony:
Blok Człowiek - początek września, 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć
Blok Kosmos (z użyciem pudełka edukacyjnego) - początek grudnia
Blok Przyroda - początek marca, 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć
Na czym polega realizacja bloku zdalnego - Kosmos?
Na podany przez Rodzica adres zostanie przesłany zestaw edukacyjny, który pozwoli dziecku wykonać warsztaty w domu. Blok zdalny będzie poruszał dyscypliny z zakresu STEAM - z ang. oznacza Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics i jest połączeniem wiedzy z różnych obszarów – nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.

Oprócz eksperymentów wykonywanych samodzielnie, zaprosimy również studentów na sobotnie spotkania z naukowcami on-line. Będą one miały charakter tutoriali z elementami wykładu. Prowadzący razem z dziećmi wykona doświadczenia dotyczące warsztatów z pudełka edukacyjnego.