Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Studia stacjonarne

Jeśli masz dziecko w wieku 6 do 11 lat, w roku szkolnym 2021/22 proponujemy stacjonarny program studiów Uniwersytet Dzieci w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Kierunki studiów mają zróżnicowany stopień trudności, dlatego zapraszamy dzieci urodzone w latach:

2014 - 2015  na kierunek Odkrywanie 
2012 - 2013  na kierunek Inspiracje 
2010 - 2011  na kierunek Tematy

W ciągu roku Student zrealizuje 3 bloki tematyczne.

Rok akademicki 2021/22
I Blok - CZŁOWIEK
II Blok - KOSMOS
III Blok - PRZYRODA
kiedy: jesień
kiedy: zima
kiedy: wiosna
2 wykłady on-line
2 wykłady on-line
2 wykłady on-line
5 warsztatów stacjonarnych
5 warsztatów do samodzielnej realizacji z wykorzystaniem Pudełka Edukacyjnego
5 warsztatów stacjonarnych
-
5 spotkań z naukowcem on-line
-

Więcej informacji na temat programu i organizacji roku.

Kto może zapisać dziecko na studia stacjonarne?
Zapraszamy dzieci z Krakowa, Warszawy i Wrocławia urodzone w latach 2010 - 2015.
Gdzie i kiedy będą odbywać się wykłady?
Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wykłady zostały przeniesione w tryb on-line. Odbywać się będą w wybrane soboty w czasie rzeczywistym na platformie ClickMeeting. Czas trwania wykładu ok. 35 minut.
Gdzie będą odbywać się warsztaty?
Warsztaty stacjonarne z bloku CZŁOWIEK i PRZYRODA realizowane będą w terenie, na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywają się w różnych zakątkach miasta - od rynku po granice miasta w parkach, lasach, na dziedzińcach budynków, ogrodach botanicznych i innych miejscach związanych z tematyką zajęć. 

W ramach warsztatów z bloku KOSMOS dziecko otrzyma pudełko edukacyjne, pełne narzędzi do samodzielnego wykonania eksperymentów. Warsztaty będzie realizowało w domu, w dowolnym czasie.  Dodatkowo student zostanie zaproszony na 5 spotkań z naukowcem, podczas których będzie realizował eksperymenty z bloku Kosmos. Warsztaty online odbędą się w wybrane soboty w czasie rzeczywistym na platformie ClickMeeting.
Kiedy będą odbywać się warsztaty?
Warsztaty stacjonarne z bloku CZŁOWIEK i PRZYRODA będą odbywać się w soboty. Rodzic odpowiednio wcześniej będzie mógł zarezerwować dogodny termin warsztatów (datę i godzinę). Szczegółowy harmonogram zajęć podamy we wrześniu. Każdy student musi zostać zapisany na poszczególne zajęcia poprzez panel rodzica. Warsztaty trwają 60 minut.
Czy zajęcia stacjonarne z bloku CZŁOWIEK i PRZYRODA odbędą się w każdą pogodę?
Warsztaty realizowane są na powietrzu bez względu na pogodę. Na realizację zajęć nie pozwolą: spadek temperatury poniżej 0 st. C, skrajne warunki atmosferyczne.
Kiedy będzie znany harmonogram spotkań?
Harmonogram zajęć będzie udostępniony:
Blok Człowiek - początek września, 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć
Blok Kosmos (z użyciem pudełka edukacyjnego) - początek grudnia
Blok Przyroda - początek marca, 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć
Czy zajęcia będą odbywać się na uczelniach, jak w poprzednich latach?
Na ten moment przygotowujemy się na zajęcia w terenie, poza uczelniami. Jest to spowodowane sytuacją epidemiologiczną, która utrudnia współpracę w zakresie korzystania z przestrzeni zamkniętych. Niezmienna pozostaje współpraca z doświadczonymi naukowcami, którzy pomogą dzieciom wcielić się w rolę badacza podczas zajęć w terenie i odpowiedzieć na pytania z Bloków CZŁOWIEK I PRZYRODA. Jeśli sytuacja epidemiologiczna się poprawi, będziemy starali się wrócić na uczelnie wiosną 2022.
Na czym polega realizacja bloku zdalnego - Kosmos?
Na podany przez Rodzica adres zostanie przesłany zestaw edukacyjny, który pozwoli dziecku wykonać warsztaty w domu. Blok zdalny będzie poruszał dyscypliny z zakresu STEAM - z ang. oznacza Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics i jest połączeniem wiedzy z różnych obszarów – nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.

Oprócz eksperymentów wykonywanych samodzielnie, zaprosimy również studentów na sobotnie spotkania z naukowcami on-line. Będą one miały charakter tutoriali z elementami wykładu. Prowadzący razem z dziećmi wykona doświadczenia dotyczące warsztatów z pudełka edukacyjnego.
Najczęściej zadawane pytania

Jak zapisać dziecko na studia stacjonarne?