Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Jak przeprowadzić domowe eksperymenty?

2020-04-28
Uniwersytet Dzieci rozbudza dziecięcą ciekawość i zachęca do kreatywnego odkrywania świata nauki również w domu!

Nie możemy się doczekać, kiedy wrócimy z sobotnimi zajęciami na uczelnie wyższe, do laboratoriów czy miejsc sztuki i kultury… Nim to nastąpi zachęcamy do eksperymentowania i nauki poprzez doświadczenie w domowym zaciszu. Sprawdźcie proste aktywności dla dzieci, które przygotowaliśmy.

Gdzie pieprz rośnie?

Z czego można zbudować wytrzymały dom? Gdzie jest prawo, a gdzie lewo?

Stwórz Uniwersytet Dzieci w domu i pobierz pierwszy pakiet scenariuszy stworzonych na podstawie dziecięcych pytań! Dzieci najchętniej uczą się tego, co je interesuje, dlatego angażuj swojego małego badacza do aktywnego odkrywania świata nauki. Eksperymentuj razem z nim! W domu nie musi być nudno. :)

Jak powstają chmury?

Jak psują się zęby? Jak odnaleźć własne korzenie?

Czy wiesz, że kreatywne zabawy pomagają Twojemu dziecku prawidłowo się rozwijać nie tylko twórczo, ale także intelektualnie? By pielęgnować naturalną, dziecięcą ciekawość, dobrym pomysłem jest zachęcanie dzieci do aktywności, których efektem jest powstawanie czegoś nowego. Dlatego też, przygotowaliśmy kolejną część scenariuszy, które możecie wykonać w domowym laboratorium! Eksperymentujcie!

Co kryją w sobie żelkowe misie?

Jak powstaje kształt żelek? Dlaczego żelki są spryskiwane przed umieszczeniem ich w torebkach?

Dzieci uwielbiają żelki, ale czy wiedzą co jedzą? :) Pobierz trzecią część scenariuszy domowych aktywności i razem ze swoją pociechą znajdź odpowiedź na intrygujące pytania z różnych dziedzin nauki.

Dlaczego cieknie nam ślinka?

Ile jest kolorów? Po co ptakom pióra?

Jedną z kluczowych kompetencji przyszłości jest sprawne wykorzystywanie poznanych narzędzi w życiu codziennym.

W ostatnim pakiecie scenariuszy pokazujemy m.in co to jest szacowanie i jak nauczyć dziecko metody szybkiego oszacowania dużej liczby małych rzeczy, wykorzystując jedynie to, co znajdziecie w swojej kuchni. Do dzieła!