Zobacz, co stworzyli studenci specjalizacji Astronautyka

2022-01-20

Praca projektowa to codzienność dla najstarszych studentów Uniwersytetu Dzieci. Pod okiem naukowca lub eksperta, z wybranej przez siebie dziedziny nauki, stawiają pytania badawcze, realizują proces badawczy, eksperymentują i weryfikują przyjęte założenia, a następnie wyciągają wnioski.

I tak właśnie przebiegała specjalizacja z Astronautyki, gdzie pod czujnym okiem Szymona Grysia - absolwenta Politechniki Wrocławskiej i członka grupy Space is More, młodzież pogłębiała wiedzę z zakresu fizyki, a także poznawała techniki projektowania nowoczesnych rozwiązań.

Obejrzyj pokaz ze specjalizacji Astronautyka

Podczas specjalizacji z Astronautyki studenci skupili się na badaniu warunków życia w przestrzeni kosmicznej, a w szczególności na planecie Mars. Pracując metodą projektową, opracowali własne elementy bazy marsjańskiej.

Wykonali także eksperyment, który przybliżył im zjawiska fizyczne, spotykane w astronautyce. Pracując w grupach mieli okazję stworzyć komputerowe projekty elementów składowych bazy.

Co udało im się przygotować? Obejrzyj ostatnie spotkanie studentów, podczas którego prezentują wyniki wspólnej pracy. Przekonajmy się, czy ich misja zakończyła się powodzeniem! :)

Przygoda z nauką trwa dalej!

Z radością i uznaniem patrzymy na efekty pracy naszych studentów! I cieszymy się, że podczas studiów na Uniwersytecie Dzieci nie tylko pogłębiają wiedzę z wybranej dziedziny, ale także nawiązują nowe znajomości i rozwijają kompetencje społeczne i komunikacyjne.

Pierwszy semestr zajęć dobiegł końca, ale przed nami i przed młodzieżą nowe wyzwania! W drugim półroczu na nastolatków czekają równie ciekawe specjalizacje, m.in.: Aranżacja wnętrz, Astronomia, Diagnostyka kliniczna zwierząt, Dziennikarstwo radiowe, Genetyka, Grafika 3D, Kryminalistyka, Neuropsychologia czy Produkcja Muzyczna.

A jeśli kogoś zainteresowały zajęcia z Astronautyki - mamy dobrą wiadomość! W drugim semestrze rusza nowa edycja spotkań. Jeśli Twoje dziecko zainteresowane jest tą specjalizacją - napisz maila na adres: specjalizacje.online@ud.edu.pl

Rekrutacja dodatkowa na Uniwersytet Dzieci trwa tylko do 31 stycznia!