Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Uniwersytet Dzieci online. Za nami pierwsze warsztaty w sieci!

2020-03-31
Miniona sobota była inna niż wszystkie. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy seminaria online! Takie studiowanie na Uniwersytecie Dzieci w czasach kwarantanny przetestowali studenci Mistrza i Ucznia oraz Nauki do kwadratu z Krakowa. I UDało się!

W związku z obecną sytuacją staramy się przenosić do sieci jak najwięcej aktywności. Jest to nie lada wyzwanie! Praca Metodą Pytań i Doświadczeń, zajęcia w miejscach kultury, nauki czy laboratoriach to na pewno elementy, których nie da się w 100% oddać podczas zdalnych zajęć. Mamy jednak nadzieję, że warsztaty uda się nam jeszcze odrobić, a teraz stawiamy na spotkania z naukowcami online! Co planujemy?

Materiały do zdalnej nauki

Dla studentów Odkrywania (6-7 lat), Inspiracji (8-9 lat) i Tematów (10-11 lat) przygotowujemy co tydzień pakiet scenariuszy zajęć, które mogą przeprowadzić z rodzicami w domu. Historia, matematyka, przyroda, edukacja społeczna - stawiamy na różnorodność i proste eksperymenty! Działając online chcemy wciąż zachęcać do rozwijania dziecięcej ciekawości i nauki poprzez doświadczenie. 

Sprawdź domowe aktywności cz.1

Sprawdź domowe aktywności cz.2

Sprawdź domowe aktywności cz.3

Sprawdź domowe aktywności cz.4

Wykłady dla dzieci

Po co powstały horrory? Czy największy teleskop świata odkryje życie pozaziemskie? Jak wygląda praca polskich polarników? Skąd się wzięło prawo?

Studenci Inspiracji (8-9 lat) i Tematów (10-11 lat) już wkrótce będą mogli wysłuchać wykładów w sieci i poznać odpowiedzi na te i inne pytania. Rodzice otrzymają od nas drogą mailową link do zajęć online. Oczywiście z udziałem naukowców i ekspertów z wybranych dziedzin!

Wykłady dla rodziców

Jak zmotywować dziecko do nauki? Jak wspierać dziecko hejtowane w sieci? Jak mieć czas na przyjemności?

Pamiętamy również o rodzicach, którzy, tak jak nasi studenci, potrzebują wsparcia w obecnej sytuacji. Przygotowujemy wykłady online z udziałem psychologów, trenerów rozwoju czy pedagogów. Zmienia się forma zajęć, ale nie tematyka - poruszymy tematy z zakresu szeroko rozumianych kompetencji wychowawczych i społecznych.

Seminaria: Mistrz i Uczeń oraz Nauka do kwadratu

Studenci Uniwersytetu Dzieci w wieku 12-16 lat będą mogli kontynuować seminaria z wybranych specjalizacji online. Za nami już pierwsze zajęcia w sieci! 

Podczas warsztatów w wirtualnej klasie studenci Popkultury, na kierunku Nauka do kwadratu w Krakowie, mogli posłuchać i zinterpretować audiowizualne elementy kultury masowej, czyli teledyski. Natomiast młodzież z krakowskiego Mistrza i Ucznia mierzyła się online z Dziennikarstwem radiowym. Studenci przeprowadzili wywiad z Martą Perchuć - Burzyńską, która dzięki formie zajęć online nareszcie mogła być naszym gościem. Miło było ponownie zobaczyć naszych studentów i obserwować ich pracę!

O kolejnych seminariach online będziemy informować drogą mailową.
Drodzy Rodzice, jesteśmy z Wami i codziennie tworzymy materiały, które pomogą w edukacji domowej i rozwijaniu dziecięcych pasji. Mamy nadzieję, że spotkamy się wkrótce podczas tradycyjnych zajęć na Uniwersytecie Dzieci!