Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Zapraszamy na warsztaty online - 13 listopada

Trzecie spotkanie z pudełkiem edukacyjnym NOS!

2021-11-02
Zapraszamy dzieci, realizujące blok NOS, na spotkanie z dr Joanną Stojer - Polańską oraz mgr Joanną Pulit, które poprowadzą zajęcia online w oparciu o warsztaty „Jak silny jest psi węch?”. 
Podczas spotkania dzieci, wspólnie z naukowcami, wykonają wybrane aktywności warsztatowe ze scenariusza „Jak silny jest psi węch?”. W związku z tym prosimy o wcześniejsze przygotowanie materiałów wymienionych w mailu.

Po przeprowadzeniu doświadczeń prowadzące odpowiedzą też na pytania studentów. Spotkanie będzie okazją pogłębienia wiedzy i zaspokojenia ciekawości dotyczącej umiejętności osmologicznych psów oraz znalezienia odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Ile komórek nosowych ma pies?
  • Jaka jest najdziwniejsza substancja, którą pies jest w stanie wyczuć?
  • Ile czasu trwa szkolenie takiego psa policyjnego czy ratownika?
  • Czy jest jakiś zapach którego pies nie wyczuje?
  • Ile godzin dziennie pies może węszyć?
  • Ile lat psy specjalne mogą pomagać człowiekowi?

Prowadzące:

dr Joanna Stojer—Polańska  
Jestem prawnikiem i kryminalistykiem. Badam  oddziaływanie mediów, szczególnie seriali  kryminalnych, na postępowanie karne. Redaguję serię książek popularnonaukowych „Przypadki kryminalne”. Interesuję się medycyną sądową, zapobieganiem przemocy i zaginięciami kryminalnymi. Jestem autorką książek dla dzieci o śladach oraz zwierzętach na służbie.  


mgr Joanna Pulit  
Jestem magistrem zootechnikiem, specjalistą  dogoterapii oraz absolwentką kursu  instruktorskiego szkolenia psów Canid. Zawodowo  zajmuję się prowadzeniem hotelu dla zwierząt  i hodowlą psów. Jestem przewodnikiem psa ratowniczego. Pracuję na Wydziale Szkolenia  Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Zajmuję się organizacją szkoleń i egzaminów zespołów  ratowniczych z psami, a także szkoleniem psów. Organizuję również zajęcia edukacyjne dla dzieci. Podczas moich warsztatów propaguję  bezpieczny kontakt dziecka z psem, z uwzględnieniem potrzeb psa.