Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Zapraszamy na warsztaty online - 4 grudnia

Czwarte spotkanie dla studentów #UDwDomu w bloku NOS

2021-11-23
Zapraszamy dzieci, realizujące blok NOS, na spotkanie z Mateuszem Ulmanem - lekarzem, autorem warsztatów „Jak pracuje nasz nos?”. Podczas spotkania studenci, wspólnie z naukowcem, wykonają wybrane aktywności warsztatowe z tego scenariusza. W związku z tym prosimy o wcześniejsze przygotowanie materiałów wymienionych w mailu. Dziecku powinien towarzyszyć „pacjent”(ktoś z rodziców, rodzeństwa), na którym dziecko wykona badanie.
Prowadzący podczas spotkania nie tylko wykona ze studentami aktywności badawcze, ale także podzieli się tajnikami zawodu lekarza i opowie o tym, jakie symptomy wskazują, że ktoś jest chory oraz jak przebiega badanie pacjenta.

  • Czy wszyscy ludzie na świecie oraz wszystkie gatunki zwierząt mogą mieć katar?
  • Czy istnieje człowiek bez włosków w nosie?
  • Czy człowiek bez nosa może żyć?
  • Jak rozpoznać pierwsze objawy kataru?
  • Dlaczego mamy katar w czasie alergii?
  • Jak usuwać z nosa alergeny?

Tak, to są pytania naszych studentów i doktor Mateusz postara się dać na nie wyczerpującą odpowiedź! :)

Prowadzący - lek. med. Mateusz Ulman

Jestem lekarzem rezydentem w Szpitalu Jana Pawła II na Oddziale Klinicznym Elektrokardiologii w Krakowie. Zajmuję się głównie wszczepianiem rozruszników serca. Prywatnie jestem mężem i tatą dwóch córek w wieku żłobkowym i przedszkolnym, dlatego choroby związane z katarem towarzyszą nam nieustannie w okresie jesienno–zimowym. Ponadto pasjonuję się kolarstwem.