Zapraszamy na warsztaty online - 18 grudnia

Ostatnie spotkanie z pudełkiem edukacyjnym NOS!

2021-12-06
Zapraszamy dzieci, realizujące blok NOS, na spotkanie z Piotrem Dzwoniarkiem - chemikiem i autorem warsztatów „Skąd wiadomo, że coś śmierdzi?”. Studenci, wspólnie z naukowcem, wykonają aktywności warsztatowe z tego scenariusza. W związku z tym prosimy o wcześniejsze przygotowanie materiałów wymienionych w mailu.

Po przeprowadzeniu doświadczeń prowadzący odpowie też na pytania studentów. Spotkanie będzie okazją pogłębienia wiedzy i zaspokojenia ciekawości dotyczącej umiejętności budowy chemicznej zapachów oraz znalezienia odpowiedzi na pytania:
  • Czy można wyczuć swój własny zapach?
  • Skąd chemik wie, z czego składa się zapach?
  • Jak powstają perfumy?

Prowadzący - mgr Piotr Dzwoniarek

Jestem szalonym chemikiem, zarażającym swoją chemiczną pasją innych. Od najmłodszych lat interesuję się chemią. Pierwsze doświadczenia wykonywałem w samodzielnie zaaranżowanym domowym laboratorium. Aktualnie pracuję jako nauczyciel w warszawskim liceum, szkolę nauczycieli chemii i tworzę materiały edukacyjne. Interesuję się także muzyką klasyczną oraz operą.