Zapraszamy na pierwszy webinar - 28 października o 18:00

Cykl spotkań #UDdlaDorosłych powraca!

2021-10-25
Webinary #UDdlaDorosłych to cykl spotkań online dla rodziców, nauczycieli, edukatorów. Słowem - wszystkich, którzy są ciekawi świata i chcą lepiej tłumaczyć go dzieciom. Będziemy wędrować po tematach bliskich rozumowi, ale i tych skupionych na sercu,  by wzbogacać relacje z najmłodszymi.

Po wakacyjnej przerwie z radością zapraszamy Was na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie!

Jaki wpływ mają na nas media społecznościowe?

Żyjemy w czasach cyfrowej rewolucji, dodatkowo przyspieszonej przez panującą epidemię COVID-19. Ilość informacji rośnie w zatrważającym tempie, rośnie także nasza potrzeba przetwarzania tych treści. Coraz więcej aktywności dokonuje się przez Internet. Skutkuje to przeciążeniem i stresem informacyjnym.

Wystąpienie koncentrować się będzie na funkcjonowaniu naszej psychiki w kontakcie z algorytmami mediów społecznościowych, wykorzystywanych do przechwytywania naszej uwagi. Świadomość efektów, na które sami często dajemy się złapać, może być najlepszą drogą do zrozumienia funkcjonowania dzieci i młodzieży w sieci.

O czym będziemy rozmawiać?
  • do jakich psychologicznych sztuczek uciekają się twórcy portali internetowych, aby przyciągnąć naszą uwagę
  • jak korzystanie z mediów społecznościowych oddziałuje na nasz mózg i funkcje poznawcze
  • co dzieciom i młodzieży daje obecność w mediach społecznościowych

Prowadzący spotkanie - Rafał Węgrzyn

Psycholog, wykładowca akademicki, doktorant na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Członek Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej (PSPS) oraz
członkiem Rady Naukowej Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii.

Opublikował kilka artykułów w monografiach i czasopismach. Brał udział w kilkudziesięciu
konferencjach naukowych, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Jego główne zainteresowania to psychologia społeczna, psychologia internetu, utopistyka i kultura popularna. Prowadzi także zajęcia z psychologii nowych technologii, psychologii emocji i motywacji, negocjacji prawniczych. Aktywność akademicką łączy z pracą niezależnego trenera i UX Designera.

Weź udział w webinarze!

Spotkanie będzie także transmitowane na Facebooku Uniwersytet Dzieci, gdzie nagranie webinaru będzie można odtworzyć w dowolnym momencie.

Do zobaczenia! :)