Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Zapraszamy na warsztaty online - 23 października

Drugie spotkanie dla studentów UDwDomu!

2021-10-14
Zapraszamy dzieci, realizujące blok NOS, na spotkanie z naukowcem - dr Anną Drońską, która poprowadzi spotkanie w oparciu o warsztaty „Jak wygląda zapach?”. 
Podczas wydarzenia dzieci, wspólnie z naukowcem, wykonają wybrane aktywności warsztatowe z tego scenariusza. W związku z tym prosimy o wcześniejsze przygotowanie materiałów wymienionych w mailu.

Po przeprowadzeniu doświadczeń prowadząca odpowie też na pytania studentów. Spotkanie będzie okazją pogłębienia wiedzy i zaspokojenia ciekawości dotyczącej zapachów oraz znalezienia odpowiedzi na pytania, takie jak:

  • Jak wygląda zapach?
  • Czy zapach można powiązać z kolorem i kształtem?
  • Czy zapachy przywołują skojarzenia?
  • Jak zapach wpływa na nasze wybory?

MISJA SPECJALNA!

Uwaga! Zanim spotkamy się na sobotnim spotkaniu, prosimy, by studenci wykonali jedno zadanie.

Studenci Odkrywania oraz Inspiracji: wykonaj część zadania nr 1 z warsztatów „Jak wygląda zapach?”. Wybierz się na spacer po okolicy. Podziel spacer na 2 etapy. Pierwszą część spaceru postaraj się odbyć z zatkanym nosem. Następnie przejdź tę samą trasę skupiając się na zapachach. Powąchaj ziemię, drzewo, ścianę liście. Zapamiętaj lub zapisz wrażenia z tego spaceru.

Studenci Tematów: wykonaj doświadczenie nr 1, które opisane jest w instrukcji do warsztatów „Jak wygląda zapach”. Przeprowadź badanie wśród domowników, a jego wyniki zapisz. Przydadzą się podczas sobotniego spotkania.

Prowadząca - dr Anna Drońska

Pracuję jako wykładowca akademicki  w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jestem współzałożycielką i członkinią Grupy Artystycznej FAŁDY. Zajmuję się malarstwem i tkaniną eksperymentalną. Jestem autorką kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestniczką wielu zbiorowych. Moje prace znajdują się m.in. w kolekcji Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Olsztynie, Muzeum Warmii i Mazur oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.