Webinar dla rodziców 12 grudnia

Real czy cyberprzestrzeń - jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od Internetu?

2020-12-08
Drodzy Rodzice! Zapraszamy na kolejny webinar z udziałem pedagoga, który odbędzie się 12 grudnia o godzinie 12:00.

Jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od Internetu?

Niemal połowa młodych osób jest zawsze „pod telefonem”, bez względu na dzień i godzinę. Co trzeci badany nastolatek bez telefonu czuje się pozbawiony czegoś ważnego, odcięty od kontaktu z rówieśnikami. Stała obecność na portalach społecznościowych oraz przeniesienie znacznej części życiowej aktywności „do sieci" wydaje się charakteryzować dzisiejszą młodzież. Również coraz młodsze dzieci fascynują się cyfrową rozrywką i grają codziennie w gry online.

Sytuację potęguje sytuacja pandemii – zdalne lekcje i znaczne ograniczenie osobistych kontaktów z rówieśnikami.

Czy nowoczesna technologia i nowe media są zagrożeniem dla naszych dzieci?
Jak rozpoznać niepokojące sygnały i przeciwdziałać uzależnieniom behawioralnym?
Jak skutecznie pomóc dziecku, które straciło kontrolę nad użytkowaniem Internetu?

Na te i wiele innych pytań uzyskają Państwo odpowiedź na wykładzie, który wygłosi Pani Agnieszka Szeliga-Żywioł.

Ekspert - Agnieszka Szeliga-Żywioł

• Wiceprezes Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja.
  • Pedagog i specjalista terapii uzależnień certyfikowany przez Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.
  • Zajmuje stanowisko merytorycznej kierownik Centrum Integracji pro Domo, prowadzi projekty nakierowane na podnoszenie kompetencji wychowawczych osadzonych rodziców.
  • Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz z dorosłymi osobami uzależnionymi.
  • Od lat współpracuje z organami prokuratury i prowadzi diagnostykę osób uzależnionych.