Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Organizacja roku, inauguracje, zapisy

Nowy rok akademicki 2020/2021 na Uniwersytecie Dzieci

2020-09-03
W tym roku wyjątkowo mali studenci Uniwersytetu Dzieci rozpoczną nowy rok akademicki razem z dorosłymi studentami… w październiku! Pierwsze zajęcia w ramach nowego roku akademickiego 2020/21 zaplanowane są od 17 października.

Warsztaty stacjonarnie, wykłady online

W tym roku realizację wszystkich warsztatów zaplanowaliśmy w trybie na żywo, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a wykładów - online. Przygotowujemy też możliwość spotkania w czasie rzeczywistym z ekspertem, który odpowie na pytania dzieci (i nie tylko!). Ilość wykładów i warsztatów zależy od kierunku studiów.

Zapisy na warsztaty
Informacje o zapisach na warsztaty i harmonogram wykładów udostępnimy do 12 października. Prosimy o cierpliwość i notowanie wszystkich pytań do wykładowców - cały rok będziemy szukać odpowiedzi. :) 


Rozpoczęcie roku
W tym roku nie odbędzie się uroczysta inauguracja roku podczas wykładów. Indeksy będzie można odebrać przed warsztatami. Nowy rok akademicki rozpocznie się w październiku, ze względu na odrabianie zajęć z zeszłego semestru.

Rodzice pytają, my odpowiadamy!

W tej niepewnej rzeczywistości staramy się na bieżąco informować o naszych działaniach. Odpowiadamy na pytania rodziców w sesji Q&A z Bogusławą Łuką, jedną z założycielek Fundacji oraz członkiem zarządu. Więcej o sytuacji Uniwersytetu Dzieci w pandemii opowiadamy w aktualności.

Niech ciekawość rośnie!

Jak zrobić USG szczeniakowi?
Jak tropić zwierzęta w lesie, a jak w mieście?
Jak przenoszą się wirusy pomiędzy ludźmi a zwierzętami?

To tylko niektóre z tematów zaplanowanych na wykłady online w nowym roku. Niezależnie od trybu realizacji zajęć, w jakim przychodzi nam działać, cały czas najważniejsza pozostaje dla nas dziecięca ciekawość i rozbudzanie pasji wśród najmłodszych. Więcej o tym, dlaczego ciekawość jest kluczowa w rozwoju poznawczym dzieci, można przeczytać w naszej kampanii #PytanieJestDobre. 
Im więcej ciekawości, tym lepsze rezultaty w nauce!
Sprawdź, dlaczego #PytanieJestDobre