Inauguracja roku akademickiego w Krakowie

2023-09-14
W sobotę 9 września odbyły się inauguracyjne wykłady w Krakowie dla małych studentów. Przeczytaj relację z wydarzenia.

Kierunek Tematy

Jak właściwie działa ta grawitacja? Czy za polecenie w kosmos dostaje się punkty za wolontariat? Czy zdała Pani testy na astronautę? O te i inne kwestie studenci Tematów dopytywali dr Agatę Kołodziejczyk.

Pytania były jak najbardziej na miejscu, ponieważ dr Kołodziejczyk zna się na kosmosie jak mało kto – jest astrobiologiem, pracowała w Europejskiej Agencji Kosmicznej, a obecnie zajmuje się m.in. budową habitatu w Krakowie (jest to wyspecjalizowane laboratorium, które symuluje warunki panujące na stacji kosmicznej).

W trakcie wykładu odpowiedziała na tytułowe pytanie „Jak działa ludzki mózg w kosmosie?” i zachęciła naszych studentów do dbania o swoje mózgi już tutaj, na Ziemi. Co zaleca? Rozwiązywanie zagadek logicznych, naukę nowych umiejętności i dużo aktywności fizycznej. A my w pełni zgadzamy się z takimi radami :)

Kierunek Odkrywanie

Nasi najmłodsi studenci rozpoczęli rok akademicki wykładem pt. „Jak wybrać zwierzątko do mojego domu?” na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prowadzący mgr inż. Patrycjusz Nowik podzielił się ze Studentami wskazówkami, które zwierzęta czują się dobrze w swoim towarzystwie, kiedy warto mieć parę szczurów, a kiedy tylko jednego.

Na wykładzie obecni byli goście specjalni!
Dzieciom towarzyszyły psy, ogromny ślimak, malutka szynszyla i pająki.

Do zobaczenia na kolejnych wykładach!