Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Dołącz do super drużyny Wolontariuszy Uniwersytetu Dzieci!

2020-08-27
Kiedy ludzie wymyślili piłkę nożną? Co można wyczytać ze śladów zwierząt? Czy kiwnięcie głową zawsze oznacza „tak”?

To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi znają już nasi Wolontariusze! Od początku istnienia Fundacji, tylko dzięki wsparciu tych cudownych osób jesteśmy w stanie rozwijać dziecięcą ciekawość.Wolontariat na Uniwersytecie Dzieci rozwija się już od 12 lat. Wsparcie biurowe czy administracyjne od zawsze było nam bardzo potrzebne. Ale to podczas zajęć dla naszych małych studentów Wolontariusze sprawdzają się najbardziej! Wspólne eksperymentowanie, szukanie rozwiązań na nurtujące pytania – w ten sposób Wolontariusze pomagają dzieciom zgłębiać tajniki naukowe. Ale i sami wiele wynoszą z zajęć.
"Wolontariat to miejsce i osoby, które dają mi radość i motywację do działania. Dzieciaki, dzięki którym w soboty rano idę z ogromnym zapasem energii na zajęcia (a wychodzę z jeszcze większym) uczą mnie nowych rzeczy i przypominają, że nie można zapominać o dziecięcej radości. Nasza WOLO-RODZINKA tworzy piękne wspomnienia. Często oglądając zdjęcia ze wspólnych spotkań i zadań razem wykonanych łezka kręci się w oku. Nasze fundacyjne „MAMY” (mówię tu o wspaniałych kobietach-koordynatorkach) wspierają nas w każdym momencie czy dobrym, czy złym. […] Uniwersytet Dzieci to przyjaźnie, wspomnienia, doświadczenia, nauka, praca, zabawa, rodzina i DOM."

Dołącz do Wolontariatu!

Wolontariusze pomagają nam głównie podczas sobotnich warsztatów. Wcielają się wtedy w asystenta wykładowcy. Pomoc Wolontariuszy jest najróżniejsza – od rozdawania materiałów i dzielenia na grupy, po pomaganie dzieciom w przeprowadzaniu eksperymentów.

Wolontariuszem może zostać każda osoba, która skończy 14 lat. Nie wymagamy doświadczenia – sami Was przeszkolimy! Zaopatrzymy Was w niezbędną wiedzę i przygotujemy przed zajęciami.  Masz niewiele czasu? Nie martw się! Na pewno uda nam się znaleźć sposób na współpracę. :) Załóż konto Wolontariusza, skontaktujemy się z Tobą.