Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Webinar dla rodziców 14 listopada

Czy sytuacja kryzysowa może wpływać korzystnie na rozwój dziecka?

2020-11-10
Drodzy Rodzice! Pamiętamy o Was w tym trudnym czasie, dlatego zapraszamy na webinar z udziałem pedagoga, który odbędzie się 14 listopada o godzinie 12:00.

Czy sytuacja kryzysowa może wpływać korzystnie na rozwój dziecka?

Jak zorganizować naukę dziecka w sytuacji, gdy brakuje poczucia bezpieczeństwa? Podczas wykładu dowiedzą się Państwo, jak pozytywnie wykorzystać zasoby i ograniczenia, jakie niesie ze sobą nauczanie zdalne. Mogą w tym pomóc trzy filary: wymiar AKCEPTACJI, która jest fundamentem MOTYWACJI i kluczem do tego, aby skorzystać z INSPIRACJI. 

Jaką rolę pełnią relacje między dorosłym a dzieckiem w skutecznej edukacji? Jak wspierać ważne potrzeby i znaleźć obszary, na które rodzice i dziecko mają wpływ?

I wreszcie: czy filozofia Janusza Korczaka mogłaby pomóc nam w obecnej sytuacji? Wiedzą w tym temacie i ciekawymi inspiracjami podzieli się Pani Bożena Andrzejewska.

Ekspert - Bożena Andrzejewska

Tutorka, terapeutka pedagogiczna, nauczycielka języka polskiego, trenerka autorskich warsztatów dotyczących kręgów komunikacyjnych.

Współautorka gier rozwijających rozumienie języka i emocji. Współpracuje ze szkołami publicznymi i alternatywnymi (ACI Pozytywka, WS Domaszczyn), gdzie od kilku lat prowadzi warsztaty dotyczące literatury, języka, twórczości i komunikacji dla dzieci i dorosłych - pod szyldem Spójnika Edukacji.  

Temat relacji w edukacji jest jej bliski od wielu lat. Doświadczeniem i spostrzeżeniami dzieli się podczas warsztatów oraz live’ów na fanpage’u - Dobra relacja w grupie oraz w ramach projektu opartego na filozofii J. Korczaka - Dialog w wychowaniu.