Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Wykład 21 listopada

Co kryje w sobie Amazonia?

2020-11-17
Zapraszamy 21 listopada o godzinie 10:00 na wykład online dla kierunków Inspiracje (8-9 lat) i Tematy (10-11 lat).

Co kryje w sobie Amazonia?
Czy wiesz, że Amazonia posiada 20% zasobów wody całej naszej planety?


Nazywane „zielonymi płucami świata” lasy Amazonii są siedliskiem niezwykłych gatunków roślin oraz mieszkaniem dla plemion, które nie miały kontaktu z cywilizacją. Deszczowy las w wielu miejscach jest niemożliwy do przebycia.

Podczas wykładu studenci dowiedzą się, jakie jeszcze tajemnice kryje obszar Amazonii i jak prezentuje się on w obiektywie. Znany fotograf opowie także o swoich przygodach, spotkaniach z dzikimi zwierzętami, niebezpieczną przyrodą i tajemnicami dżungli. Uczestnicy wykładu będą mieli okazję przekonać się, jak wiele czynników składa się na udaną wyprawę oraz jaka jest cena poświęcenia dla naprawdę wyjątkowej i cennej fotografii. 

W drugiej części wykładu studenci będą mogli zadać pytania podróżnikowi.

Prowadzący - Tomasz Siuda

  • Fotograf, arteterapeuta, podróżnik. Absolwent fotografii Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
  • Współorganizator i uczestnik wielu projektów i ekspedycji podróżniczych - Iran śladami polskich uchodźców, Amazonia śladami Arkadego Fiedlera czy New York Puzzles.
  • Laureat nagrody im. Tony Halika 2019, przyznawanej przez kapitułę, w której zasiada Elżbieta Dzikowska, za fotograficzną opowieść z Iranu.
  • Publikuje w magazynie fotografów, reporterów i podróżników „Kontynenty” oraz w „National Geographic”.  
  • Członek zarządu fundacji Key 4 Tomorrow (dawniej Fundacja Fiedlerów).
  • https://www.tomaszsiuda.com/