Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
#UDdlaDorosłych

Zapraszamy na webinary dla rodziców!

2020-11-20
Drodzy Rodzice, chcemy Was wspierać w tym trudnym czasie nauki i pracy w domu. Dlatego przygotowaliśmy 3 webinary, na które zaprosiliśmy psychologów i pedagogów. Mamy nadzieję, że będą one dla Was cennym źródłem wiedzy i okazją do zadania ekspertom nurtujących pytań. Zapraszamy na cykl spotkań #UDdlaDorosłych!

Czy sytuacja kryzysowa może wpływać korzystnie na rozwój dziecka?

Pierwsze spotkanie już za nami! Rodzice dowiedzieli się, jak pozytywnie wykorzystać zasoby i ograniczenia, jakie niesie ze sobą nauczanie zdalne. Dziękujemy za liczny udział - wykładu Pani Bożeny Andrzejewskiej wysłuchało ponad 700 uczestników! Nagranie webinaru jest dostępne na naszym profilu na Facebooku.

Jak nie złościć się na złość?

Na Uniwersytecie Dzieci oswajamy dzieci z różnymi emocjami i uczymy je, jak radzić sobie z nimi podczas warsztatów kompetencyjnych. Już 28 listopada o godzinie 12:00 to rodzice będą mieli okazję zobaczyć w nowym świetle emocję z pozoru negatywną - złość. Wykład poprowadzi Pani Katarzyna Czekierda-Pieciuk - psycholog, pedagog specjalny i dyplomowana psychoterapeutka, zajmująca się między innymi poradnictwem wychowawczym dla rodziców.

Real czy cyberprzestrzeń - jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od internetu?

To temat istotny szczególnie teraz, gdy w związku z zamknięciem szkół i ograniczeniem kontaktu z rówieśnikami, dzieci i młodzież coraz więcej czasu spędzają w sieci. Jak rozpoznać niepokojące sygnały i przeciwdziałać uzależnieniom behawioralnym? Jak skutecznie pomóc dziecku, które straciło kontrolę nad użytkowaniem internetu? Na te i wiele innych pytań odpowie rodzicom Agnieszka Szeliga-Żywioł - pedagog i specjalista terapii uzależnień. Zapraszamy na spotkanie online, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 12:00.
Webinary mają charakter otwarty - zapraszamy na nie wszystkich rodziców i osoby zainteresowane tematem! Spotkania będą odbywać się na platformie ClickMeeting oraz na naszym profilu na Facebooku. Po wykładzie będzie możliwość zadania pytań prowadzącemu, który na część z nich odpowie w drugiej części spotkania. O zapisach na webinary będziemy informować na bieżąco. Do zobaczenia! :)