Wykład: Dlaczego jedne zwierzęta widać, a inne trudno dostrzec?

30 min. Wykład inauguracyjny Przedmiot: Zoologia

Terminy zajęć

  • 28 września
    10:00
    UAM, Wydział Biologii, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6
Prowadzący:

Czy wiesz, że żaby żyją na wszystkich kontynentach poza Antarktydą?

Niektóre z nich potrafią zmieniać kolory jak kameleon. Podobnie jak żaby, wiele zwierząt poprzez swój wygląd jest w stanie ukryć się w swoim naturalnym środowisku. Czasami, bardzo łatwo jest je pomylić z gałęziami drzewa, czy wysoką trawą.
Podczas wykładu zadaniem uczestników będzie odnaleźć na fotografiach ukryte zwierzęta. Dowiedzą się, jakie strategie stosują zwierzęta, by pozostać niewidoczne, i po co właściwie to robią.

  • Przed zajęciami
Szczegóły miejsca zajęć:
Prosimy o przybycie 15 min przed wykładem. Przed salą będzie zorganizowana recepcja z dwoma stanowiskami - jednym dla studentów kontynuujących, drugim dla nowych studentów - prosimy o podchodzenie do odpowiedniego stanowiska. Prosimy pamiętać o zabraniu identyfikatora i indeksu. Nowi studenci otrzymają je przed wykładem, bardzo prosimy o wpisanie numeru telefonu do rodzica/opiekuna na odwrocie identyfikatora dziecka przed wejściem na salę. W trakcie wykładu dla dzieci odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, na które serdecznie zapraszamy. Zajęcia odbędą się na Kampusie Morasko , przed wydziałem Biologi UAM znajdą Państwo dużo miejsc parkingowych.