Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
#UDdlaDorosłych

Jaki jest najlepszy moment na rozwój? Każdy! Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych

W jakim świecie za 30 lat będą żyły nasze dzieci? Dlaczego tak trudno dogadać się z nastolatkiem? Jak wspierać najmłodszych w nauce, a przy tym pozwolić im odkrywać siebie?

Jeśli zadajecie sobie te pytania… to świetnie! Oznacza to, że macie w sobie wiele ciekawości. Dlatego zapraszamy na Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych - cykl webinarów dla rodziców, nauczycieli, edukatorów. Słowem - wszystkich, którzy są ciekawi świata i chcą lepiej tłumaczyć go dzieciom. Będziemy wędrować po tematach bliskich rozumowi, ale i tych skupionych na sercu, by wzbogacać relacje z najmłodszymi.

Spotkania planujemy organizować w drugie czwartki miesiąca od lutego do czerwca, w godzinach popołudniowych - na platformie Clickmeeting oraz Facebooku. Udział jest bezpłatny. 

Kolejne spotkanie przed nami!

Kiedy? 22 kwietnia o 18:00

Temat spotkania: Przyszłość dla dziewczynek - jak pokonywać bariery edukacyjne i wzmacniać kompetencje przyszłości?


Punktem wyjścia webinaru będzie raport „Przyszłość dla dziewczynek”. Pokazuje on, na jakie bariery natrafiają dziewczynki w trakcie systemowej edukacji. W jakie koleiny wskakują i jakie szkodliwe etykietki przyswajają. Badanie mówi zarówno o dziewczynkach, jak i chłopcach – dziewczynki nie dorastają bowiem w próżni i rola chłopców we współtworzeniu świata jest ogromna. W raporcie zadano też pytanie: co takiego dzieje się z dziewczynkami, że na pewnym etapie dorastania przestają się interesować sportem, zaczynają mówić, że są kiepskie z matematyki, porzucają swoje pasje i nadmiernie skupiają się na wyglądzie. Jednym z celów raportu było uchwycenie tych barier i zrozumienie powodu ich ciągłego powracania. Złapanie tego momentu „odpuszczenia”, odpowiednia reakcja i działanie są kluczowe dla powodzenia zmiany społecznej w obszarze wzmocnienia (empowermentu) dziewczynek i kobiet.

Prowadząca: Marta Majchrzak

Jest psycholożką, badaczką społeczną, ekspertką fundacji OFF school i założycielką badawczego butiku HERSTORIES, koncentrującego się na zagadnieniach kobiecych. Współtworzyła głośne raporty na temat polskich kobiet i młodzieży (Kids Power, Świat Młodych, Women Power). Jest częścią zespołu akcji „Kobiety wiedzą co robią” i merytoryczną dyrektorką Sisters of Europe Polska.

Zapisz się na webinar!

Zobacz poprzedni webinar

Zobacz poprzedni webinar

Zapraszamy także na webinary dla nauczycieli!

#UDdlaDorosłych - webinary dla nauczycieli to seria spotkań z psychologami, pedagogami i metodykami. Poruszą oni tematy wychowawcze i psychologiczne, podzielą się  pomysłami na prowadzenie lekcji angażujących uczniów do działania i rozwijających umiejętność krytycznego myślenia. Będziecie mieć również przestrzeń na zadanie pytań specjalistom, by rozwinąć szczególnie interesujące Was zagadnienia. 

Zarezerwujcie sobie w kalendarzach następujące daty:  
13.04. Jak motywować uczniów do uczenia się? (dla nauczycieli klas I-III)
14.04. Jak motywować uczniów do uczenia się? (dla nauczycieli klas IV-VIII)
27.04. Jak prowadzić ciekawe lekcje przyrodnicze w klasach I-III? 
18.05. Jak prowadzić ciekawe lekcje z matematyki w klasach I-III? 

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Za nami już spotkanie: Jak rozpoznać objawy kryzysu lub zaburzenia psychicznego u ucznia? Transmisję z tego webinaru obejrzycie tutaj

Partnerzy cyklu