← Wróć do aktualności

Nowy rok kreatywnych zajęć w Poznaniu

Trwa rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytet Dzieci w Poznaniu! Nasi studenci uczą się poprzez doświadczanie i przeprowadzają naukowe eksperymenty w renomowanych ośrodkach naukowych i kulturalnych. Wykłady i warsztaty prowadzone są przez specjalistów - praktyków. Odbywają się w soboty i to rodzic decyduje o tym, jak będzie wyglądał harmonogram zajęć jego dziecka.

Jesteśmy najstarszym Uniwersytetem dla dzieci w Polsce. Nasze zajęcia inspirowane są działalnością pierwszego na świecie uniwersytetu dziecięcego, który powstał w Tybindze. Chcemy zaspokajać dziecięcą ciekawość, dlatego podczas wykładów i warsztatów odpowiadamy na pytania naszych studentów. Sprawdź, jakie tematy zajęć przygotowaliśmy na najbliższe miesiące.


ODKRYWANIE - kierunek dla dzieci w wieku 6-7 lat

- Czy muzykę można narysować?
Dzięki zajęciom przeprowadzonym przez doświadczoną kompozytorkę i pedagoga, uczestnicy stworzą partyturę graficzną, której wykonanie będzie zwieńczeniem zajęć.

- Ile jest gwiazd na niebie?
Podczas zajęć studenci poznają wybrane gwiazdozbiory i przygotują własne narzędzia do obserwacji nocnego nieba.

- Czy każde drewno ma takie same właściwości?
Studenci podczas zajęć będą mieli okazję poznać rodzime i zagraniczne gatunki drewna oraz sprawdzić ich właściwości za pomocą specjalistycznych narzędzi.

Prezentowany powyżej 1 blok zajęć będzie realizowany w Poznaniu od 5 października do 16 listopada.


INSPIRACJE - kierunek dla dzieci w wieku 8-9 lat

- Jak wygląda życie w pszczelim ulu?
Podczas wykładu studenci przyjrzą się, jak zorganizowane jest życie w ulu i jakie obowiązki mają pszczoły. Dowiedzą się także, jakie inne owady można spotkać w pszczelim ulu.

- Co ma wspólnego cytryna z octem?
Podczas warsztatów studenci wcielą się w rolę chemików. Dowiedzą się, czym jest odczyn pH, nauczą się go samodzielnie badać i sprawdzą, które substancje należą do kwasów, a które do zasad.

- Ile płetwal błękitny musi zjeść i wypić na dobę?
Podczas warsztatów studenci poznają zagadnienia szacowania i proporcji. Wykorzystają matematyczne umiejętności, aby dowiedzieć się, ile pożywienia potrzebują te wodne ssaki.

- Czy możliwe jest życie człowieka bez krwi?
Podczas warsztatów studenci dowiedzą się, z czego składa się krew. Poznają także ważne zadanie, które pełnią jej elementy.

Prezentowany powyżej blok nauk przyrodniczych będzie realizowany w Poznaniu od 12 października do 6 listopada.


TEMATY - kierunek dla dzieci w wieku 10-11 lat

- Czy można wydrukować kawałek kolana?
Podczas wykładu studenci zobaczą jak wygląda praca naukowca, który na co dzień bada możliwości drukowania implantów chrząstki na drukarce 3D z wykorzystaniem materiału biologicznego.

- Jakie informacje zawiera DNA?
Podczas zajęć studenci odwiedzą Instytut Genetyki Człowieka PAN, zobaczą laboratoria, w których bada się kwasy nukleinowe i będą mogli poczuć się jak naukowcy izolując swoje własne DNA!

- Jak powstaje białe światło LED?
Podczas warsztatów studenci wykonają serię doświadczeń, aby dowiedzieć się jak uzyskuje się białą barwę oświetlenia LED, która wcale nie jest taka oczywista.

- Czy nanotechnologia jest pożyteczna?
Podczas warsztatów studenci odbędą podróż do świata nauki i nowoczesnych technologii. Podczas praktycznych zajęć poznają budowę nanomateriałów oraz ich zastosowanie.

Prezentowany powyżej blok „nauka” będzie realizowany w Poznaniu od 5 października do 16 listopada.

Zapraszamy do Poznania! Aby zapisać dziecko na studia, prosimy o kontakt z dziekanatem: poznan@ud.edu.pl, tel. +48 570 427 435

Zakończyła się już rekrutacja na Uniwersytet Dzieci w Warszawie i Krakowie. Pojedyncze wolne miejsca czekają na przyszłych studentów w Olsztynie i Wrocławiu, prosimy o kontakt mailowy: olsztyn@ud.edu.pl, wroclaw@ud.edu.pl