Za nami gala wręczenia Nagród Fundacji Uniwersytet Dzieci!

2024-06-07
5 czerwca w Warszawie odbyła się gala wręczenia Nagród Fundacji Uniwersytet Dzieci za rok 2023/24.

W ten sposób chcieliśmy podziękować i wyróżnić naukowców, specjalistów, reprezentantów biznesu, wolontariuszy i wszystkich tych, którzy w sposób wyjątkowy wspierali misję Uniwersytetu Dzieci. Bez tych osób nasze działania nie byłyby możliwe.

Z wielką dumą prezentujemy pełną listę laureatów tegorocznych nagród.

Wykładowca roku Uniwersytetu Dzieci w Sobotę

Warszawa:
  • mgr inż. Remigiusz Nowacki z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej
  • dr hab. Robert Popek z Instytutu Nauk Ogrodniczych Wydziału Ogrodnictwa, SGGW
  • Paula Michalik z Radia Zet

Wrocław:

• dr Katarzyna Graja z Zakładu Antropologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
  • dr Aleksandra Hecel-Czaplicka z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego
  • dr Magdalena Przysiężna-Pizarska z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego

Kraków:

• Wojciech Żebrowski i Patrycja Pisarczyk z AGH Space Systems
  • dr hab. Anna Michalik z Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Aleksandra Leboda, Anna Bojko, Magdalena Szwarc z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, ASP w Krakowie

Program Uniwersytet Dzieci w Klasie

W kategorii „Scenariusz lekcji”:
  • Anna Gurba, Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego

W kategorii „Wykłady dla uczniów”:
  • dr Joanna Stojer-Polańska

W kategorii „Webinary dla rodziców i nauczycieli”:
  • Katarzyna Wnęk-Joniec

Współpraca z biznesem

W kategorii „Partner Roku”:
  • BLIK

W kategorii „Partnerstwo biznesowe”:
  • UBS

W kategorii „Wsparcie merytoryczne”:
  • IG GROUP

Wolontariusz roku

Laureaci:
  • Marianna Sobota, Wrocław
  • Klaudia Horabik, Kraków
  • Zuzanna Cerny, Warszawa

Wyróżnienia:

• Maria Dębska i Mateusz Koc, Wrocław
  • Emilia Magiera i Ola Kryjomska, Kraków
  • Oskar Badurzyński i Tomek Kotarski, Warszawa

Przyjaciel Fundacji Uniwersytet Dzieci

• dr hab. Małgorzata Żytko, prof. UW – Kierowniczka Zakładu Wczesnej Edukacji i Kształcenia Nauczycieli Uniwersytetu Warszawskiego
  • dr Sara Wawrzyniak – Pełnomocniczka Rektora ds. Współpracy z Uniwersytetem Dzieci AWF we Wrocławiu

Gratulujemy!

Osobne podziękowania i słowa uznania należą się przełożonym naszych laureatów. Bez wsparcia władz uczelni, dziekanów, dziekanek, kierowników instytutów, realizacja zadań byłaby o wiele trudniejsza.

Wspaniale jest obserwować, jak dzięki wspólnemu działaniu powstają wartościowe programy i projekty.

Jako zespół jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy na co dzień współpracować z tak wspaniałymi ludźmi. Środa była dniem, w którym także nasze całoroczne starania zostały podsumowane i docenione. Dziękujemy!

Patronem medialnym uroczystości był serwis Nauka w Polsce, któremu także dziękujemy za wsparcie i błyskawiczne publikacje!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.