Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Przyjdź na Dzień z Uniwersytetem Dzieci w Gdańsku.

[WYDARZENIE PRZENIESIONE] Wygraj bezpłatny rok nauki dla Twojego dziecka!

2020-03-05
Zapraszamy na Dzień z Uniwersytetem Dzieci w Gdańsku! Przyjdź i przekonaj się, jak będą wyglądać nasze zajęcia w Trójmieście. Przygotowaliśmy wiele naukowych atrakcji: Turniej Wiedzy, wykłady prowadzone przez naukowców oraz konkurs na najciekawsze dziecięce pytanie. Do wygrania są 2 indeksy, które gwarantują bezpłatne studia na Uniwersytecie Dzieci. Widzimy się 28 marca na Uniwersytecie Gdańskim!
Kiedy? 28 marca 2020 r.
Gdzie? Gdańsk: Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Jana Bażyńskiego 4

Zapraszamy każdego, kto chciałby poznać bliżej naszą działalność i przekonać się, że zdobywanie wiedzy to świetna zabawa! W szczególności rodziców z dziećmi w wieku 6-9 lat, gdyż to dla tych małych studentów już od września będziemy organizować zajęcia na Uniwersytecie Dzieci w Gdańsku.

Sprawdź się podczas Turnieju Wiedzy!

Jak ożywić zapałki? Czy bańki mogą być tylko okrągłe?

Dzieci najskuteczniej uczą się poprzez doświadczanie, o czym mówi także nasza autorska Metoda Pytań i Doświadczeń. Dla małych uczestników Dnia z Uniwersytetem Dzieci przygotowaliśmy zatem Turniej Wiedzy! Nie zabraknie naukowych eksperymentów i kosmicznych przygód. Dzieci wybiorą się z nami w podróż po nieznanych galaktykach, gdzie czekać będą na nie zagadki i doświadczenia.

Na wytrwałych podróżników czeka konkurs na najciekawsze pytanie do naukowca! Spośród wszystkich propozycji wybierzemy dwóch zwycięzców, którzy otrzymają Indeks, umożliwiający roczne, bezpłatne studiowanie na Uniwersytecie Dzieci.

Czy studiowanie jest ciekawe?

Oczywiście! Dzieci przekonają się o tym podczas specjalnych, interaktywnych wykładów Uniwersytetu Dzieci. Będzie to idealna okazja do przekonania się, jak wyglądają zajęcia dla małych studentów. 


Czy da się zobaczyć dźwięk?

Dla dzieci w wieku 8-9 lat przygotowaliśmy wykład, który będzie wygłoszony dwukrotnie podczas Dnia z Uniwersytetem Dzieci w Gdańsku: o godzinie 10:00 oraz 12:00.

Zapraszamy małych studentów w fascynującą podróż do świata fizyki! Będą mieli okazję pobawić się w detektywów, by niczym Sherlock Holmes szukać śladów, które zostawia każdy dźwięk. Przekonają się, że można go zobaczyć, a nawet poczuć na własnej skórze. Uczestnicy wykładu sprawdzą również, jak przy pomocy dźwięku „maluje się” obrazy, porusza wodę a nawet… zmusza ogień by tańczył, jak mu zagramy. 

Czas trwania wykładu: 35 min

Prowadzący: prof. dr hab Bogumił Linde, dr Joanna Gondek, mgr Wiktoria Kamińska, mgr Patryk Kamiński


Czy w kuchni można stworzyć laboratorium?

Najmłodszych odkrywców świata nauki (6-7 lat) zapraszamy na godzinę 11:00 na interaktywny wykład z chemii

Mali studenci poznają nietypowe zastosowanie składników znalezionych w kuchni.  Dowiedzą się, że z niektórych produktów spożywczych można otrzymać gaz, kuchenną tęczę, a nawet przygotować kosmetyk dla mamy.  Dzieci zobaczą, że związki chemiczne nie zawsze są bezpieczne dla człowieka, dlatego warto wiedzieć, jak się z nimi obchodzić.

Czas trwania wykładu: 35 min

Prowadzący: dr hab. Beata Grobelna, profesor UG oraz członkowie Naukowego Koła Chemików


Wstęp na wykłady jest bezpłatny, obowiązywać będą jednak zapisy. Formularz zgłoszeniowy opublikujemy już wkrótce.