Relacja z I sesji dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół podstawowych

Projekt Dziecko z Pasją wystartował!

2022-08-26
Za nami dwa lata przygotowań do programu, dzięki któremu nauczyciele i dyrektorzy szkół podstawowych wzmocnią wzajemną współpracę i będą mogli lepiej działać w sytuacjach kryzysowych. I UDało się! 18 i 19 września w Krakowie odbyła się uroczysta inauguracja projektu Dziecko z Pasją, w której wzięli udział dyrektorzy i wicedyrektorzy 28 szkół. Zapraszamy na krótką relację z tych spotkań!

Rola dyrektora szkoły w czasach zmian

Kim jestem jako dyrektor? To pytanie towarzyszyło nam podczas pierwszej sesji dyrektorskiej, którą zainaugurowaliśmy dwuletni projekt “Dziecko z Pasją”.

Pierwszy dzień był okazją do lepszego poznania się uczestników i stworzenia zespołów, w których dyrektorzy i wicedyrektorzy będą od teraz ściśle współpracować. Oczywiście pod okiem doświadczonych mentorów. Poznajcie ich:

• Krystyna Baryś
  • Justyna Dmitruk
  • Małgorzata Flis
  • Agnieszka Jankowska
  • Adam Perzyński
  • Agnieszka Pilch

Uczestnicy wysłuchali również inspirującego wykładu naszej ekspertki - Oktawii Gorzeńskiej pt.: “Jak przewodzić społeczności szkolnej w czasach zmian i się nie wypalić?”. To była spora dawka cennych wskazówek i motywacji!

Drugiego dnia także nie brakowało inspiracji. Oktawia Gorzeńska wygłosiła interaktywny wykład pt:. “Przywództwo adaptacyjne w praktyce szkolnej”. Następnie uczestnicy pracowali w grupach i wspólnie z mentorami zastanawiali się, jak strategicznie planować działania w ramach przywództwa adaptacyjnego. Oczywiście był też czas na wymianę wniosków i spostrzeżeń między zespołami, a także na wysłuchanie inspirujących wystąpień mentorów: Adama Perzyńskiego i Małgorzaty Flis. Podzielili się oni swoimi doświadczeniami i pokazali, jak wdrażają model przywództwa adaptacyjnego w codziennej pracy jako dyrektorzy szkół.
Inauguracja projektu “Dziecko z Pasją” to były dwa niezapomniane dni - pełne pozytywnej energii i wiary w to, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć zamierzone cele. Dziękujemy wszystkim dyrektorom i wicedyrektorom szkół za przybycie, otwartość i budujące rozmowy. A także naszym mentorom i ekspertom za zaangażowanie i wsparcie udzielone uczestnikom projektu.

Jesteśmy wzruszeni i pełni nadziei na dobre zmiany w edukacji!

Warto wspierać edukację!

Dziękujemy także partnerom projektu “Dziecko z Pasją”, dzięki którym szkoły podstawowe mogą bezpłatnie uczestniczyć w tym programie oraz naszym patronom.