Na jakie zajęcia zapraszamy studentów Uniwersytetu Dzieci w nowym roku akademickim?

2022-05-06
Zdalnie czy stacjonarnie? W terenie czy na uczelniach wyższych? To pytania, które słyszymy od Was najczęściej i mamy na nie odpowiedzi, które powinny Was ucieszyć!

W roku szkolnym 2022/2023 w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu planujemy zajęcia stacjonarne dla dzieci w wieku 6-13 lat. Podczas sobotnich spotkań młodsi studenci (6-11 lat) poznają różne dyscypliny naukowe w miejscach związanych z tematem zajęć. Natomiast młodzież w wieku 12-13 lat w trybie stacjonarnym zrealizuje 2 wybrane specjalizacje (po jednej na semestr). Poza tym będziemy przygotowaliśmy również program zdalny dla dzieci w wieku 6-16 lat z całej Polski. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Warsztaty w terenie czy na uczelniach wyższych?

Jeżeli mowa o kierunkach dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat (Odkrywanie, Inspiracje i Tematy), przygotowujemy się zarówno na zajęcia terenowe jesienią i wiosną, jak i na powrót na uczelnie wyższe. Jesteśmy coraz bliżej ponownego wkroczenia z warsztatami do laboratoriów i profesjonalnych sal. Od czego zależy nasz powrót? Zgodę muszą wyrazić rektorzy uczelni wyższych, rozmowy cały czas trwają i… napawają nas optymizmem!

Powrót do uczelnianych sal nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji z zajęć na świeżym powietrzu! Te warsztaty, których tematyka aż prosi się o otoczenie przyrody, pozostaną #wTerenie.

A co z wykładami? W najbliższym roku szkolnym odbędą się jeszcze w formie online, na platformie ClickMeeting.

Czy istnieje możliwość, że studia stacjonarne zostaną przeniesione w online?

Na ten moment nic na to nie wskazuje. Zakładamy, że zajęcia zaplanowane na chłodniejsze miesiące odbędą się na uczelniach wyższych. Pandemia nauczyła nas jednak, że warto mieć plan B, więc jeśli sytuacja epidemiologiczna powróci i uczelnie nie zgodzą się na nasze korzystanie z sal – mamy przygotowany na zimę zdalny blok zajęć. Dla dzieci w wieku 6-11 lat będzie to pudełko edukacyjne z warsztatami do samodzielnej realizacji oraz spotkania online z naukowcami.

Podsumowując

W roku szkolnym 2022/2023 wszystkie warsztaty dla dzieci w wieku 6-11 lat w okresie jesiennym i wiosennym będą realizowane stacjonarnie w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu – na uczelniach wyższych i/lub w terenie. Zimą również planujemy warsztaty stacjonarne na uczelniach, a jeśli sytuacja epidemiologiczna na to nie pozwoli – zajęcia odbędą się w warunkach domowych z pudełkiem edukacyjnym i spotkaniami online z naukowcami. Natomiast wszystkie wykłady w tym roku odbędą się w formie online na platformie ClickMeeting.

A co z najstarszymi studentami Uniwersytetu Dzieci (12-16 lat)?

Mamy dobrą wiadomość dla młodzieży z kierunku Mistrz i Uczeń (12-13 lat).  W nowym roku szkolny zapraszamy ją zarówno na zajęcia stacjonarne (Wrocław, Kraków i Warszawa), jak i na seminaria online (cała Polska i nie tylko).

Dla najstarszych studentów (Nauka do kwadratu, 14-16 lat) przygotowaliśmy wyłącznie program studiów zdalnych.

Studia zdalne - co możesz wybrać dla swojego dziecka?

Jeżeli w związku z miejscem zamieszkania lub z innych powodów studia stacjonarne nie odpowiadają Tobie i Twojemu dziecku - zapraszamy na zajęcia zdalne.

Dla dzieci w wieku 6-11 lat przygotowaliśmy nową edycję #UDwDomu, czyli 3 pudełka edukacyjnie, a w nich łącznie 15 warsztatów, które można zrealizować w dowolnym momencie. W program tych studiów wchodzi także 15 spotkań online z naukowcami. Będzie to okazja do zdobycia dodatkowej wiedzy i przestrzeń na zadanie nurtujących pytań do naszych ekspertów.

Na młodzież w wieku 12-16 lat czeka natomiast spora liczba ciekawych specjalizacji do wyboru. W ciągu roku studenci pogłębią dwie wybrane dziedziny nauki, pracując online metodą projektową. Oczywiście przy wsparciu specjalistów!