Na jakie zajęcia zapraszamy studentów Uniwersytetu Dzieci w nowym roku akademickim?

2022-05-06
Zdalnie czy stacjonarnie? W terenie czy na uczelniach wyższych? To pytania, które słyszymy od Was najczęściej i mamy na nie odpowiedzi, które powinny Was ucieszyć!

W roku szkolnym 2022/2023 w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu planujemy zajęcia stacjonarne dla dzieci w wieku 6-13 lat. Podczas sobotnich spotkań młodsi studenci (6-11 lat) poznają różne dyscypliny naukowe w miejscach związanych z tematem zajęć. Natomiast młodzież w wieku 12-13 lat w trybie stacjonarnym zrealizuje 2 wybrane specjalizacje (po jednej na semestr). Poza tym przygotowaliśmy również program zdalny dla nastolatków w wieku 12-16 lat z całej Polski.

Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Wracamy na uczelnie wyższe!

Dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat (Odkrywanie, Inspiracje i Tematy) z Krakowa, Warszawy i Wrocławia przygotowujemy zajęcia na uczelniach wyższych

Powrót do uczelnianych sal nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji z zajęć na świeżym powietrzu! Te warsztaty, których tematyka aż prosi się o otoczenie przyrody, pozostaną #wTerenie.

A co z wykładami? Również odbędą się stacjonarnie! Uczelniane aule już czekają na studentów Uniwersytetu Dzieci.

Czy istnieje możliwość, że studia stacjonarne zostaną przeniesione w online?

Na ten moment nic na to nie wskazuje. Zakładamy, że zajęcia zaplanowane na chłodniejsze miesiące odbędą się na uczelniach wyższych. Pandemia nauczyła nas jednak, że warto mieć plan B, więc jeśli sytuacja epidemiologiczna powróci – mamy przygotowany na zimę zdalny blok zajęć.

A co z najstarszymi studentami Uniwersytetu Dzieci (12-16 lat)?

Mamy dobrą wiadomość dla młodzieży z kierunku Mistrz i Uczeń (12-13 lat). W nowym roku szkolny zapraszamy ją zarówno na zajęcia stacjonarne (Wrocław, Kraków i Warszawa), jak i na seminaria online (cała Polska i nie tylko).

Dla najstarszych studentów (Nauka do kwadratu, 14-16 lat) przygotowaliśmy wyłącznie program studiów zdalnych.

Wszystkie wykłady dla młodzieży odbędą się w formie online, na platformie Clickmeeting (również wykłady dla 12-13 latków, którzy wybrane specjalizacje będą realizować stacjonarnie w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu).

Studia zdalne - co możesz wybrać dla swojego dziecka?

Jeżeli w związku z miejscem zamieszkania lub z innych powodów studia stacjonarne nie odpowiadają Tobie i Twojemu dziecku - zapraszamy na zajęcia zdalne.

Na młodzież w wieku 12-16 lat czeka spora liczba ciekawych specjalizacji do wyboru. W ciągu roku studenci pogłębią dwie wybrane dziedziny nauki, pracując online metodą projektową. Oczywiście przy wsparciu specjalistów!

Podsumowując

W roku szkolnym 2022/2023 wszystkie warsztaty dla dzieci w wieku 6-11 lat w okresie jesiennym i wiosennym będą realizowane stacjonarnie w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu – na uczelniach wyższych i/lub w terenie. Zimą również planujemy warsztaty stacjonarne na uczelniach, a jeśli sytuacja epidemiologiczna na to nie pozwoli – zajęcia odbędą się w warunkach domowych.

Natomiast wszystkie wykłady w tym roku odbędą się na żywo dla dzieci w wieku 6-11 lat, w razie powrotu obostrzeń w okresie zimowym mogą odbyć się w formie online na platformie ClickMeeting. Starsi studenci (Mistrz i Uczeń oraz Nauka do kwadratu) w tym roku będą mieli jeszcze wykłady w formie online.