Zapraszamy na bezpłatny webinar #UDdlaDorosłych

Jak wspierać integrację międzykulturową?

2022-03-24
Wojna w Ukrainie i przyjazd do Polski setek tysięcy ukraińskich obywateli powoduje, że każdego dnia stykamy się z ludźmi innej narodowości. W dużych miastach coraz częściej widzimy i słyszymy komunikaty w językach obcych, jak angielski czy ukraiński. Jak otwarcie rozmawiać i jak mądrze wzbudzać chęć poznania innych kultur i narodowości wśród dzieci,  młodzieży i dorosłych?

Zapraszamy na bezpłatny webinar

Aby integracja międzykulturowa była możliwa, potrzebujemy nie tylko dostosowania przestrzeni miejskiej czy specjalnych warsztatów w szkołach. To przede wszystkim nasze postawy, sposoby mówienia i reagowania modelują reakcje oraz postrzeganie świata przez dzieci. Możemy zatem wiele zrobić dzięki codziennym czynnościom!

Zapraszamy na webinar poświęcony zagadnieniu integracji międzykulturowej.

Kiedy?
29 marca o godzinie 18:00

Gdzie? Na platformie ClickMeeting oraz na Facebooku Uniwersytet Dzieci

>>> Zapisz się na webinar <<<

Prowadząca: Mary Sadowska - Łakomy

Psycholożka, pedagożka, edukatorka, producentka, reżyserka. Od 2003 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą zarówno kreatywnie, jak również wspierająco i wychowawczo. Ma za sobą doświadczenie pracy w Rodzinnym Domu Dziecka, organizowanie i koordynowanie obozów dla grupy osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, szereg projektów integracyjnych i inkluzyjnych. Przez półtora roku kierowała prywatnym przedszkolem. Pracuje jako nauczyciel w międzynarodowej szkole podstawowej i liceum.

Reżyserowała pokazy i spektakle z grupami dzieci i młodzieży zagrożonymi wykluczeniem społecznym oraz z niepełnosprawnością (Projekt Brave Kids, Brave Inclusive, Siedem Aniołów, Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie).Pomysłodawczyni koncepcji Brave Kids pod wrocławskim niebem i producentka wydarzeń w ramach festiwalu w 2020 i 2021 roku. W latach 2015 – 2016 koordynowała i reżyserowała wydarzenia w ramach Kwartetu Flow – czterech największych wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, za co otrzymała medal ESK 2016 od Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Laureatka nagrody Prezydenta Wrocławia 30 Kreatywnych Wrocławia 2021 w kategorii kultura, sztuka, dizajn.

Absolwentka studiów kulturoznawczych i studium pedagogicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Odbyła roczny kurs oraz staż w Ośrodku Twórczej Edukacji Kangur. Obecnie kończy dwuletnią szkołę Trenerów Sieć rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja.