Kończymy rok szkolny i akademicki! Tyle się działo – zobaczcie sami!

2024-06-21
Sobotnie zajęcia na Uniwersytecie Dzieci dobiegły końca, a nauczyciele ukończyli już projekty ze swoimi klasami. Wszystkim udziela się wakacyjna radość – podsumujmy zatem rok w kilku słowach!

Dziękujemy Wam za ten rok pełen eksperymentów, ciekawych obserwacji, odkryć i zabawy!

Uniwersytet Dzieci

8 i 15 czerwca odbyły się ostatnie w tym roku akademickim wykłady dla studentów Uniwersytetu Dzieci w Krakowie, w Warszawie i we Wrocławiu. Tym samym zakończyliśmy kolejny wspólny rok nowych odkryć i doświadczeń.

Naukowe i arcyciekawe zajęcia dla prawie 3 tysięcy dzieci w wieku od 6 do 16 lat były możliwe dzięki współpracy z największymi uczelniami wyższymi w Polsce.

Studenci wszystkich kierunków zdobywali wiedzę i doskonalili swoje umiejętności w salach i pracowniach akademickich.

Krakowskie uczelnie, które nas gościły to: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Rolniczy, Akademia Wychowania Fizycznego oraz Akademia Sztuk Pięknych.

W Warszawie mogliśmy liczyć na takie uczelnie, jak: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Akademia Wychowania Fizycznego oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej.

Wrocławskie uczelnie, które w tym roku pomogły zrealizować program to: Uniwersytet Przyrodniczy, Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, wrocławska filia Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk.

Z serca dziękujemy za kolejny rok współpracy wszystkim osobom i instytucjom, które wspierają nasze działania.

Poniżej zdjęcia z wybranych zajęć realizowanych w ramach Uniwersytetu Dzieci w roku akademickim 2023/24. Przesuń w prawo i obejrzyj galerię!

Uniwersytet Dzieci w Klasie

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań wielu projektów Fundacji przygotowanych dla szkół podstawowych.

A co wydarzyło się w programie Uniwersytet Dzieci w Klasie?
  • Otrzymaliśmy blisko 36 000 relacji z lekcji opartych o nasze scenariusze.
  • W naszym pilotażowym programie na godzinę wychowawczą pt. „Ja w świecie emocji” wzięło udział prawie 2200 wychowawców. To oznacza, że około 39 000 uczniów z całej Polski regularnie trenowało swoje kompetencje społeczne, w tym umiejętność zarządzania emocjami.
  • W webinarach realizowanych w ramach cyklu UD dla Dorosłych wzięło udział ponad 9 000 nauczycieli, rodziców i wychowawców.
  • Uroczyście zakończyliśmy dwie edycje projektu „Dziecko z Pasją”, w których wzięły udział 64 szkoły, tj. 118 dyrektorów i wicedyrektorów oraz 1086 nauczycieli wraz z uczniami. Więcej o wydarzeniu >> tutaj.

Dziękujemy!

Codzienna praca z dziećmi, nauczycielami, wykładowcami i wolontariuszami daje nam poczucie spełnienia misji, jaką sobie założyliśmy jako Fundacja. Uczymy dzieci działać i korzystać ze swoich talentów, by mogły być w przyszłości mądrymi i pewnymi siebie dorosłymi.

Jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim za zaufanie oraz zaangażowanie w rozwijanie dziecięcej ciekawości i pasji do zdobywania wiedzy!

My nie zwalniamy tempa, gdyż szykujemy mnóstwo wrażeń na kolejny rok, ale znajdziemy czas na odpoczynek :) Do zobaczenia we wrześniu!