Jesteśmy laureatem w konkursie Popularyzator Nauki 2023!

2023-12-11
Katarzyna Pluskota
W miniony piątek, 8 grudnia, odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie  Popularyzator Nauki 2023. Nasza Fundacja została laureatem w kategorii Instytucja.

Nagrodę odebrały Bogusława Łuka (prezeska Fundacji Uniwersytet Dzieci), Agnieszka Kulus-Klepacka (dyrektorka Uniwersytetu Dzieci w Krakowie) oraz Joanna Gulczyńska (dyrektorka programu Uniwersytet Dzieci w Klasie) i opowiedziały o motywach działania fundacji, o tym, jak realnie zmieniamy edukację i jak kształcimy nowe pokolenie świadomych i mądrych obywateli.
„Są jednymi z tych, którzy rozpoczęli boom na popularyzację nauki. Pracują z najtrudniejszym odbiorcą: dziećmi, zapewniając im żywy kontakt z nauką. Z ich projektów skorzystały już tysiące dzieci. Przygotowali też ponad 500 scenariuszy lekcji, z których bezpłatnie mogą korzystać nauczyciele” – tak swój wybór uzasadniła kapituła konkursu.

A my dodamy od siebie – w ślad za nasza misją – że od lat przybliżamy naukę, aby dzieci i młodzież rozumiały świat i potrafiły w nim twórczo działać. Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie! Jednocześnie jesteśmy gotowi, by nadal rozwijać skrzydła i docierać z naszymi projektami tam, gdzie jeszcze o nas nie słyszeli :)

Jury pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera spośród ok. 100 zgłoszeń oraz 21 finalistów wybrało laureatów w pięciu kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja oraz Media. Przyznano Nagrodę Główną oraz Nagrodę im. red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną.
Więcej o gali wręczenia nagród można poczytać na stronie: https://naukawpolsce.pl/aktualnosci.

„Konkurs Popularyzator Nauki jest organizowany od 2005 roku przez serwis Nauka w Polsce Fundacji PAP, obecnie – ze środków programu Nauka dla Społeczeństwa MEiN. To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim”. (PAP)