Webinar dla rodziców 28 listopada

Jak nie złościć się na złość?

2020-11-24
Drodzy Rodzice! Zapraszamy na kolejny webinar z udziałem psychologa, który odbędzie się 28 listopada o godzinie 12:00.

Jak nie złościć się na złość?

Jaka jest złość?
Nieprzewidywalna, wybuchowa, a może napięta, cicha, tłumiąca i zakazująca? A czy może być inna? Czy może stać się pozytywną emocją?

Każdy rodzic raz na jakiś czas czuje złość do swojego dziecka. Jedni częściej,  inni rzadziej, niektórzy intensywniej, inni mniej. Jednak badania pokazują, że większości rodziców zdarzyło się odczuwać  taką złość, w której nie byli pewni, czy za chwilę nie stracą kontroli.

Podczas wykładu Pani Katarzyna Czekierda-Pieciuk „rozbroi” stereotypowe mechanizmy myślenia o złości, jako o emocji negatywnej, szkodzącej w życiu codziennym. Postara się zachęcić uczestników do spojrzenia na nią przyjaznym okiem. Spróbuje przedstawić słuchaczom sposoby radzenia sobie z rodzicielską złością i tzw. „myślami-zapalnikami”. Udowodni, że rodzic, który potrafi panować nad swoim gniewem, będzie umiał pomóc w tym dziecku. Pomoże stworzyć rodzicom ich własne plany kontroli złości.

Ekspert - Katarzyna Czekierda-Pieciuk

Psycholog, pedagog specjalny, dyplomowany psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyła także Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Edukacji INTRA, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyła również Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (IPZ PTP) na kierunku „Pomoc psychologiczna dla dorosłych ofiar przemocy”. Przez wiele lat pracowała w szkołach podstawowych i gimnazjach zarówno z trudną młodzieżą, jak i tą z „lepszych domów”. Ma wieloletnie doświadczenie w terapii młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych, osób z zaburzeniami psychicznymi, depresją, a także z osobami doznającymi przemocy w rodzinie. Aktualnie zajmuje się psychoterapią indywidualną, par oraz poradnictwem wychowawczym dla rodziców. Prowadzi szkolenia umiejętności wychowawczych dla rodziców, a także warsztaty profilaktyczne w szkołach podstawowych i liceach.