Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Gdzie leży granica nadmiaru zajęć i obowiązków dziecka?

Wykład
35 min
Semestr II: Wykłady dla rodziców dzieci w wieku 10-13 lat
Po czym można poznać, że dziecko jest nadmiernie obciążone?
W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy narażeni na wiele bodźców. Ulegamy złudzeniu, że jeżeli nie będziemy ze wszystkim na bieżąco, ominie nas coś znaczącego. Dzieci też często ulegają tej presji same albo są do tego przymuszane przez okoliczności. Kiedy powiedzieć dość? Jak ustalić priorytety w morzu zajęć i obowiązków? Z czego zrezygnować w pierwszej kolejności? Podczas wykładu wspólnie zastanowimy się, jakie są fizyczne i psychiczne granice dziecka i jak reagować w razie ich przekraczania.

Przed zajęciami

Szczegóły miejsca zajęć:
Zajęcia odbędą się w sali IIIC na pierwszym piętrze Centrum Naukowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Przyrodniczego na Pl. Grunwaldzkim 24a. Informujemy, że w pobliżu budynku nie ma miejsc parkingowych. Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej lub płatnego parkingu w Pasażu Grunwaldzkim. Zdjęcie budynku: https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/attachment/88777 Lokalizacja: https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/attachment/88773

Do pobrania