Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Jak rozwijać kompetencje matematyczne u dzieci?

Wykład
35 min
Semestr II - Wykłady dla rodziców dzieci w wieku 6-9 lat
Czy wiesz, że im sprawniej i częściej ktoś liczył na palcach jako dziecko, tym lepiej będzie w późniejszych latach radził sobie z matematyką?
Z badań neurobiologów wynika, że symboliczne reprezentacje liczb w naszym mózgu tworzą się właśnie w obszarach odpowiedzialnych za przetwarzanie bodźców pochodzących z palców. Kiedy liczymy, nawet jeśli już jesteśmy bardzo dorośli i palcami sobie dawno nie pomagamy, nasz mózg mentalnie wciąż ich używa do dodawania, odejmowania, mnożenia i w ogóle wyobrażania sobie liczb. Bardzo ważne są zmysłowe doświadczenia dzieci - działania na kasztanach, patyczkach, liczydłach, koralikach a nie zeszyty ćwiczeń i karty pracy.

Jak zachęcać dziecko do matematyki? Jak pokazywać, że nie jest nudna? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi podczas wykładu, zaprezentowane zostaną również proste metody i zabawy.