Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Jak wspierać dziecko w relacjach? Kieszonkowy przewodnik dla rodzica. Cz.1

Wykład
30 min
Semestr I - wykłady dla rodziców dzieci w wieku 6-9 lat
W formie kieszonkowego przewodnika opartego o 3 mądrości narodów: „ten kto idzie powoli nie
rani nóg”, „uciekać przed słoniem nie hańba”, „siedząc nie chwycisz zająca” rodzice otrzymają
propozycję działań wspierających rozwój relacyjny dziecka.
W świecie dorosłych komentujemy: jest niedojrzały społecznie, jest niedojrzały emocjonalnie. Oceniamy w ten sposób zachowania i reakcje ludzi – w domu, związku partnerskim czy pracy.
O tym, jak komunikujemy się z ludźmi, jak rozwiązujemy konflikty i w jaki sposób budujemy relacje decydują miedzy innymi nasze nawyki, wzorce zachowań, sposoby wyniesione ze środowiska, które nas ukształtowało. Świat, w którym jesteśmy i żyjemy to świat, który powstaje z jakości naszych relacji.
Podczas wykładu prowadząca podpowie, jak wspierać dziecko od najmłodszych lat, aby nauczyło się budować relacje oparte o zrozumienie, empatię, szacunek do innych. Jak pomóc dziecku budować relacje, w których będzie minimalizować rywalizację, autorytaryzm czy przemoc? Poruszony zostanie wątek komunikacji ze światem: domownikami, rodzeństwem i rówieśnikami. A także tego, w jaki sposób i po co mediować w konfliktach dziecka oraz kiedy wkraczać w jego życie, aby pomóc i zapobiec krzywdzie fizycznej czy emocjonalnej.

Drodzy rodzice, pragniemy odpowiedzieć na Państwa potrzeby związane z wykładami. Będziemy wdzięczni za uzupełnienie ankiety podsumowującej wykład:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeMz78tYmPGdu1g6ivMLgb9afqU9QiCyGbpo5A_sTh_rv42jw/viewform

Do pobrania