Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Jak rozwiązywać konflikty z partnerem w obecności dziecka?

Wykład
35 min
Semestr I: Wykłady dla rodziców dzieci w wieku 10-13 lat
Dlaczego „ciche dni” nie rozwiązują konfliktów?
Konflikty w związku są nieuchronne. Każdy z nas wnosi do relacji różne bagaże doświadczeń, przyzwyczajeń wyniesionych z domu i oczekiwań związanych z zachowaniem partnera. Zderzenia tych perspektyw potrafią być dość gwałtowne, zwłaszcza jeżeli nie są komunikowane wprost albo wychodzą tylko przy okazji ostrych kłótni. Dzieci doskonale potrafią wyczuć awanturę „wiszącą w powietrzu”, atmosferę naładowaną niedomówieniami i hamowaną wściekłością, nawet jeżeli nie dochodzi do ich eskalacji. Dlatego tym ważniejsze jest niedoprowadzenie do obustronnego narastania frustracji w związku. Podczas wykładu zastanowimy się jak kłócić się konstruktywnie i wspólnie dochodzić do rozwiązania problemu, przy okazji nie wyrządzając szkody partnerowi i dziecku.

Przed zajęciami

Szczegóły miejsca zajęć:
Wykład odbędzie się w sali IIIC na pierwszym piętrze Centrum Naukowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Przyrodniczego na Pl. Grunwaldzkim 24a. Informujemy, że w pobliżu budynku nie ma miejsc parkingowych. Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej lub płatnego parkingu w Pasażu Grunwaldzkim. Zdjęcie budynku: https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/attachment/88777 Lokalizacja: https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/attachment/88773

Do pobrania