Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Jak rozładowywać trudne emocje u dziecka: złość, agresję, frustrację? Wykład 1

Wykład
25 min
Semestr I: Wykłady dla rodziców dzieci w wieku 6-9 lat
Skąd biorą się negatywne emocje u dziecka?
Dziecięcą złość odbieramy często jako nieumiejętność wyrażania swoich potrzeb albo wręcz akt manipulacji i wymuszenia czegoś. Jako dorośli ludzie też odczuwamy przecież wiele negatywnych emocji i nie zawsze wiemy, jak należycie z nimi postępować - a dzieci nie mają jeszcze nawet ułamka naszego życiowego doświadczenia i wewnętrznej refleksji. Podczas wykładu postaramy się odnaleźć odpowiedzi na pytania: jakie są możliwe źródła negatywnych emocji u dziecka? Czy istnieją sposoby, żeby odczuwało ich mniej? W jakim stopniu nasze reakcje się różnią? Dzięki temu będą mieli Państwo okazję na pogłębienie swojego zrozumienia dla dziecięcej złości.

Przed zajęciami

Szczegóły miejsca zajęć:
Zajęcia odbędą się w sali IIIC na pierwszym piętrze Centrum Naukowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Przyrodniczego na Pl. Grunwaldzkim 24a. Informujemy, że w pobliżu budynku nie ma miejsc parkingowych. Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej lub płatnego parkingu w Pasażu Grunwaldzkim. Zdjęcie budynku: https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/attachment/88777 Lokalizacja: https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/attachment/88773

Do pobrania