Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Jak nowe technologie wpływają na rozwój dziecka?

Wykład
30 min
Semestr I - wykłady dla rodziców dzieci w wieku 6-9 lat
Badacze wpływu nowych technologii na rozwój dziecka, Maciej Tanaś i Manfred Spitzer, mówią o syndromie "cyberJasia". W obliczu prowadzonych badań konieczne staje się poszukiwanie równowagi między światem realnym a rzeczywistością uwarunkowaną nowymi technologiami.
Poprzez bombardowanie mózgu szybkimi obrazami informacje "zasiedlają" tylko pamięć krótkotrwałą. To sprawia, że mózg się nie uczy. Podczas wykładu prowadząca postara się odpowiedzieć m.in. na pytanie: czy w życiu dziecka nie jest za dużo technologii, narzędzi cyfrowych oraz aplikacji? Podpowie też, jak zoptymalizować ich użycie. Poruszony zostanie także wątek gier komputerowych i ich wpływu na cierpliwość, koncentrację dziecka oraz budowane relacje międzyludzkie.

Drodzy rodzice, pragniemy odpowiedzieć na Państwa potrzeby związane z wykładami. Będziemy wdzięczni za uzupełnienie ankiety podsumowującej wykład:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeMz78tYmPGdu1g6ivMLgb9afqU9QiCyGbpo5A_sTh_rv42jw/viewform

Do pobrania