Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Czy "dawać skrzydła"

Wykład
25 min
Semestr I: Wykłady dla rodziców dzieci w wieku 6-9 lat
Wielka motywacja małego człowieka – czyli dlaczego mojemu dziecku się „nie chce”?
Przyznajmy – lubimy, gdy dziecko nas słucha, ochoczo wypełnia polecenia i odpowiada na nasze oczekiwania. A czy tak samo my lubimy radośnie spełniać wszystkie, nawet absurdalne oczekiwania innych, czy argumenty „to dla twojego dobra, musisz się tego nauczyć, przyda ci się to w życiu” są wówczas wystarczające. Z perspektywy ośmiolatka często takie oczekiwania są zupełnie niezrozumiałe, albo zbyt abstrakcyjne, a argumenty zupełnie nie przemawiają do ich bieżących pragnień. Wykład odpowie na pytanie, czego właściwie chcą dzieci i co je motywuje. Zastanowimy się nad tym, jak określać wymagania i oczekiwania, by były adekwatne do możliwości i potrzeb dziecka oraz sprzyjały jego rozwojowi.

Przed zajęciami

Szczegóły miejsca zajęć:
Wykład odbędzie się w sali 218A w budynku "A" Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Informujemy, że w pobliżu budynku nie ma miejsc parkingowych. Najbliższy płatny parking znajduje się przy Hali Targowej lub przy placu Nowy Targ.