Pracowniczka badawczo-dydaktyczna w Instytucie Inżynierii Środowiska UPWr. Zajmuje się zagadnieniami oczyszczania ścieków w systemach wykorzystujących naturalne procesy oczyszczania – oczyszczanie z wykorzystaniem roślin wodnych i glonów. Oprócz ścieków, tematem jej zainteresowań jest zjawisko eutrofizacji w miejskich zbiornikach wodnych, które wraz z zespołem bada od kilku lat wykorzystując zdolność roślin do pobierania zanieczyszczeń z wody. Prywatnie największa fanka swoich dwóch psów oraz bajek na wielkim i mniejszym ekranie.
Wykładowcy