Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Zapraszamy na warsztaty online - 21 lub 26 czerwca!

Spotkanie dla studentów Inspiracji i Tematów z bloku MAGNES

2021-06-09
Zapraszamy wszystkich studentów Inspiracji i Tematów, na spotkanie, którego gośćmi będą geolodzy, autorzy warsztatów pt. „Czy w środku Ziemi kryje się magnes?”, Przemek Krawczyk i Damian Ługowski.

Trwa przygoda z pudełkiem MAGNES!Co jeszcze ciekawego kryje się w środku? Co ma wspólnego magnes z geologią i naszą planetą? Skąd ptaki wiedzą, którędy lecieć do ciepłych krajów? Jak zobaczyć coś, czego nie widać? Czy można poruszyć owoc za pomocą magnesu? Jak skonstruować własny kompas? Tego wszystkiego dzieci dowiedzą się podczas najbliższego spotkania!

Studenci wykonają aktywności warsztatowe ze scenariusza pt. „Czy w środku Ziemi kryje się magnes?”. W związku z tym prosimy o wcześniejsze przygotowanie materiałów wymienionych w mailu. Spotkanie podzielone będzie na dwie części:

  1. Realizacja wszystkich aktywności zawartych w scenariuszu “Czy w środku Ziemi kryje się magnes?”.
  2. Sesja Q&A, czyli czas na pytania od dzieci do naszych naukowców. Dzieci będą miały możliwość zadawania swoich pytań na czacie, a na część z nich odpowiedzą naukowcy. 

Prowadzący

Przemek Krawczyk
Jestem absolwentem Wydziału Zarządzania oraz Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, na którym zajmowałem się zagadnieniami geofizyki oraz inżynierią surowców mineralnych. Jeszcze na studiach rozpocząłem współpracę z Inkubatorem UW, pomagając studentom i pracownikom uczelni rozwijać własne projekty i zakładać startupy. Kocham podróże, piłkę nożną i narciarstwo. W wolnych chwilach z chęcią czytam reportaże.


Damian Ługowski
Jestem geologiem. Ukończyłem studia na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy zajmuję się problematyką wietrzenia skał gipsowo-anhydrytowych. Moją pasją jest fotografia reportażowa, podróże z geologicznymi akcentami oraz biegi długodystansowe.


Damian Ługowski i Przemek Krawczyk od 2017 prowadzą startup edukacyjny 'GeoLearning', którego celem jest przybliżanie dzieciom, młodzieży i dorosłym nauk przyrodniczych. Poprzez nowe technologie, obserwowanie przyrody w terenie i podejście 'learning by doing' starają się pokazać, że nauka może być fascynującą przygodą.