Podsumowanie projektu „Fundacja Uniwersytet Dzieci: Wzmacnianie Misji Edukacyjnej”

2024-01-16
Dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 (PROO – Priorytet 5 Wsparcie doraźne, Edycja 2023) nasza Fundacja wzięła udział w wielu znaczących wydarzeniach promujących nowoczesne podejście do edukacji.

Energia społeczna na Kongresie Open Eyes Economy Summit 2023 w Krakowie

Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit 2023 w Krakowie to wyjątkowe wydarzenie. Cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią.

Nasze przedstawicielki – prezeska fundacji Bogusława Łuka i dyrektorka ośrodka krakowskiego UD Agnieszka Kulus-Klepacka – wzięły udział w dyskusji na temat energii społecznej, która była była motywem przewodnim wydarzenia. Po wielu inspirujących wystąpieniach jesteśmy przekonani, że kapitał społeczny się mnoży, jeśli dzielimy się dobrem.

Wymiana doświadczeń i współpraca z ekspertami, liderami biznesu i decydentami politycznymi była dla naszej Fundacji cennym doświadczeniem, otwierającym nowe możliwości dla rozwoju naszych programów edukacyjnych.

Kongres odbył się w dniach 21–22 listopada 2023 r. w Krakowie i zgromadził 5500 uczestników, z czego 4000 spotkało się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Motywem przewodnim była energia społeczna, a prelegenci dyskutowali na temat jej generowania, wpływu sztucznej inteligencji na rozwój gospodarczy oraz przyszłych trendów.

Udział naszych przedstawicielek w sesjach OEES 2023 umożliwił zdobycie nowej wiedzy i kompetencji do zarządzania nowoczesną organizacją edukacyjną oraz umocnienie się w przekonaniu, że rozwijanie kompetencji przyszłości u dzieci dzisiaj jest budowaniem odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego przyszłości.

IX Ogólnopolska Konferencja BeZee – Trendy w Edukacji 2023 w Gdańsku

Kolejnym ważnym wydarzeniem była IX Ogólnopolska Konferencja BeZee – Trendy w Edukacji  organizowanej przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter.

Konferencja zgromadziła blisko 180 osób. Można było wysłuchać wielu interesujących wystąpień ekspertów, m.in. na temat sztucznej inteligencji w edukacji, roli nauczyciela w zmieniającym się świecie, relacji i komunikacji w szkole. Przedstawicielki Fundacji Joanna Gulczyńska, Zuzanna Chmielewska i Aleksandra Banaś zaprezentowały naszą autorską Metodę Pytań i Doświadczeń. Przeprowadziły warsztaty dla grupy 25 nauczycieli, którzy mogli dowiedzieć się: jak rozbudzać dziecięcą ciekawość i dlaczego jest to tak ważne; jaka jest wartość projektowego podejścia do edukacji oraz jaką rolę pełni umiejętności krytycznego myślenia w dążeniu do wiedzy.

Konferencji towarzyszyły targi EduShow. Mogliśmy więc zaprezentować naszą organizację, zapoznać uczestników z ofertą i narzędziami, które tworzymy dla szkół w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Była to wspaniała okazja do inspirujących dyskusji z przedstawicielami edukacyjnych środowisk – nauczycielami, dyrektorami szkół oraz innymi profesjonalistami z branży edukacyjnej. Dzięki takim spotkaniom mamy szansę lepiej dopasować ofertę do potrzeb naszych odbiorców.
Udział w tych wydarzeniach był nie tylko promocją naszej fundacji, ale przede wszystkim okazją do nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tych inspirujących inicjatyw, brać udział w dyskusji społecznej na temat szkolnictwa i realnie przyczyniać się do zmian w edukacji kolejnych pokoleń.

Udział przedstawicieli Fundacji został sfinansowany w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO – Priorytet 5 Wsparcie doraźne Edycja 2023.