Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Zapraszamy na spotkanie online - 10 kwietnia

Odpowiemy na pierwsze pytania dzieci do warsztatów z pudełka NOS

2021-03-26
Już w sobotę, 10 kwietnia naukowiec odpowie na pytania naszych studentów, które pojawiły się podczas realizacji warsztatów z pudełka edukacyjnego NOS. Zapraszamy na spotkanie online!
Zapraszamy dzieci, realizujące blok NOS, na spotkanie z naukowcem - Piotrem Dzwoniarkiem, chemikiem, autorem warsztatów „Skąd wiadomo, że coś śmierdzi?”. 

Podczas spotkania dzieci, wspólnie z naukowcem, wykonają wszystkie aktywności warsztatowe ze scenariusza „Skąd wiadomo, że coś śmierdzi?”. W związku z tym prosimy o wcześniejsze przygotowanie materiałów wymienionych w mailu.

Po przeprowadzeniu doświadczeń prowadzący odpowie na najczęściej pojawiające się w ankietach pytania studentów. Spotkanie będzie okazją pogłębienia wiedzy i zaspokojenia ciekawości dotyczącej funkcjonowania zmysłu zapachu i znalezienia odpowiedzi na pytania:

Jaki jest najbrzydszy zapach na świecie? Jak powstają perfumy? Dlaczego zwierzęta cuchną? Jak to się dzieje, że zapach odświeżacza powietrza lub dezodorantu czuć w całym mieszkaniu? Czy można samemu zrobić w domu olejek różany? Czy można wyczuć swój własny zapach? Skąd chemik wie, z czego składa się zapach? Czy chemicy podczas pracy mogą się zatruć jakimś zapachem? Dlaczego różne produkty do czyszczenia w domu nazywamy “chemią”?

Prowadzący - Piotr Dzwoniarek


Szalony chemik zarażający swoją chemiczną pasją innych :) - tak chyba można najprościej mnie opisać. Od najmłodszych lat interesowałem się chemią, pierwsze doświadczenia wykonywałem w samodzielnie zaaranżowanym domowym laboratorium. Dziecięce hobby zaowocowało studiami chemicznymi, na których ostatecznie upewniłem się, że chcę być nauczycielem i związać swoją przyszłość z dydaktyką chemii. Aktualnie pracuję jako nauczyciel w warszawskim liceum. Staram się moją wiedzą i doświadczeniem dzielić z innymi, dlatego wygłaszam wykłady popularnonaukowe, prowadzę szkolenia dla nauczycieli chemii, tworzę materiały edukacyjne oraz pracuję z chętnymi uczniami przygotowującymi się do Olimpiady Chemicznej, której finalistą sam miałem przyjemność zostać. Interesuję się także muzyką klasyczną oraz operą.