Zapraszamy na spotkanie online - 6 lutego

Naukowiec odpowie na pytania dzieci do bloku KURA

2021-01-28

Już w sobotę, 6 lutego naukowiec odpowie na pytania naszych studentów, które pojawiły się podczas realizacji warsztatów z pudełka edukacyjnego KURA. Zapraszamy na spotkanie online!

Naukowiec odpowie na pytania dzieci

Dlaczego kura ma pióra? Czy gdzieś żyją dzikie kury? Dlaczego kura ma narośl na brodzie pod dziobem? Do jakiego ptaka kura jest najbardziej podobna? Czy waga pióra ma coś wspólnego z szybkością latania, bądź tym, jak daleko ptak poleci?

Na te i wiele innych pytań poznają odpowiedź studenci Uniwersytetu Dzieci w Domu, którzy realizują Blok 1 – Kura. Zapraszamy na pierwsze spotkanie z naukowcem – Panem  Witkiem Muchowskim, autorem warsztatów „Dlaczego kura nie lata?”. Prowadzący odpowie na najczęściej pojawiające się pytania, które wysyłają studenci w ankietach po realizacji zajęć. Spotkanie będzie okazją pogłębienia wiedzy i zaspokojenia ciekawości dotyczącej życia bohaterki naszego zestawu edukacyjnego – kury.

Prowadzący - Witek Muchowski

Ukończyłem metody matematyczne fizyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 30 lat interesuję się jednak przede wszystkim ptakami. Prowadzę kursy rozpoznawania ptaków, ptasie lekcje dla dzieci i prelekcje o ptakach dla szerszego grona zainteresowanych. Zawodowo zajmuję się przede wszystkim organizacją i prowadzeniem wycieczek na obserwacje ptaków po Polsce, Europie i do kilku krajów na innych kontynentach. Prowadzę także bloga językowego o pochodzeniu nazw ptaków nazwyptakow.pl. Prywatnie i zawodowo jestem zapalonym podróżnikiem.