Zapraszamy na bezpłatny webinar #UDdlaDorosłych

Jak radzić sobie z trudnymi emocjami w obliczu wojny?

2022-03-02
Od tygodnia mierzymy się z wieloma emocjami, głównie tymi, które są dla nas trudne: strach, złość, smutek, a nawet nienawiść… Jak sobie z nimi radzić? Na to pytanie odpowiemy podczas specjalnego webinaru z cyklu #UDdlaDorosłych, który odbędzie się 8 marca o 18:00.

Zapraszamy na bezpłatny webinar

Pojawiło się sporo materiałów i wydarzeń, które podpowiadają, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie. Nam wydało się równie ważne, aby poświęcić czas rodzicom i nauczycielom i skupić się na ich emocjach. W myśl tego, że zaopiekowany emocjonalnie dorosły będzie w stanie zaopiekować się dzieckiem i nie przeleje na nie swoich obaw.

Podczas tego webinaru porozmawiamy o emocjach, których każdy z nas doświadcza w ostatnim czasie. Postaramy się także znaleźć odpowiedź na pytanie, jak radzić sobie ze strachem, złością i bezradnością? Skupimy się również na próbie zdefiniowania tego, na co realnie mamy wpływ i jakie działania możemy podjąć, a co pozostaje poza naszą kontrolą i jak sobie z tym poradzić.

Kiedy? 8 marca o godzinie 18:00

Gdzie? Na platformie ClickMeeting oraz na Facebooku Uniwersytet Dzieci

Zobacz nagranie z webinaru

Prowadząca: Katarzyna Czekierda-Pieciuk

Psycholog, pedagog specjalny, dyplomowany psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyła także Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Edukacji INTRA, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (IPZ PTP) na kierunku „Pomoc psychologiczna dla dorosłych ofiar przemocy”

Przez wiele lat pracowała w szkołach podstawowych i gimnazjach zarówno z trudną młodzieżą, jak i tą z „lepszych domów”. Ma wieloletnie doświadczenie w terapii młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych, osób z zaburzeniami psychicznymi, depresją, a także z osobami doznającymi przemocy w rodzinie. Aktualnie zajmuje się psychoterapią indywidualną, par oraz poradnictwem wychowawczym dla rodziców. Prowadzi szkolenia umiejętności wychowawczych dla rodziców a także warsztaty profilaktyczne w szkołach podstawowych i liceach.