O Uniwersytecie Dzieci

Jesteśmy pierwszym i największym uniwersytetem dziecięcym w Polsce.

O Uniwersytecie Dzieci

Jesteśmy pierwszym i największym uniwersytetem dziecięcym w Polsce.

“Czy istnieją cztery wymiary i więcej? Czy dinozaury myły zęby? Co robić, aby spełniać marzenia?” Jesteśmy pierwszym i największym polskim uniwersytetem, który odpowiada na dziecięce pytania!
Organizujemy wykłady i warsztaty dla dzieci aż w 5 miastach: w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Olsztynie i Poznaniu. Zajęcia odbywają się głównie na uczelniach wyższych i są prowadzone przez naukowców, artystów, przedsiębiorców oraz ekspertów z różnych dziedzin.
Od 2007 roku w naszych zajęciach uczestniczyło ponad 35 000 dzieci w wieku 6-16 lat! Każdego roku organizujemy około 1200 wykładów i warsztatów, które prowadzi ponad 600 naukowców.
Współpracujemy z największymi polskimi uczelniami. Dzieci uczestniczą w zajęciach nie tylko w prestiżowych akademickich aulach czy nowoczesnych pracowniach i laboratoriach, ale także w firmach, muzeach, salach kinowych, halach sportowych oraz innych miejscach kultury i wiedzy.

Opinie

Uniwersytet Dzieci to wspaniała inicjatywa. Polecam ją zawsze wszystkim znajomym. Mój syn jest bardzo zadowolony z zajęć, bo wykraczają poza program zajęć szkolnych. Jeżeli ktoś chce rozwijać dziecko, to Uniwersytet Dzieci jest najlepszym miejscem.

Anna Lesiakowska (mama Kacpra)

Projekt Uniwersytet Dzieci, to przedsięwzięcie, które zmienia oblicze edukacji dla najmłodszych. Łączy zabawę i naukę, dając dzieciom to co najważniejsze – możliwość samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.

Kamila Nadolska