Specjalizacje na kierunku Nauka do kwadratu (semestr wiosenny)

Dezinformacja to temat przewodni wszystkich specjalizacji realizowanych w semestrze wiosennym.

Czy wiesz, że słowo „fake news”, czyli „fałszywa wiadomość” stało się słowem roku 2017 w plebiscycie brytyjskiego wydawcy słowników?

Podczas zajęć studenci dowiedzą się, kto i w jakim celu zarządza machiną dezinformacji oraz jak skutecznie rozpoznać narzędzia nią sterujące. Każda dziedzina boryka się z innym rodzajem fałszywych informacji i na swój sposób musi sobie z nimi radzić. Studenci zastanowią się, do czego prowadzi nowoczesne plotkowanie, czyli powielanie nieprawdziwych wiadomości w sieci – zarówno przez indywidualnych użytkowników, jak i większe portale czy organizacje np. polityczne.
Student wybiera jedną specjalizację w semestrze.

Poniżej przedstawiamy proponowane specjalizacje na semestr wiosenny w roku akademickim 2021/22:

1. Chemia analityczna
2. Dziennikarstwo