Specjalizacja: Modelowanie przestrzenne (druk 3D)

Kiedyś metoda druku 3D była zarezerwowana jedynie dla profesjonalistów, dzisiaj niemal każdy z nas może mieć (lub zbudować!) swoją drukarkę w domu i  projektować nowe przedmioty.

Podczas seminariów studenci dowiedzą się, jakie możliwości dają różnego rodzaju drukarki 3D oraz jakie są zasady technologii druku. Zastanowią się także, jak można wykorzystać tę technikę w różnych dziedzinach życia. Wspólnie sprawdzą, jak wygląda proces druku, stworzą koncepcję nowego produktu oraz ją zrealizują.

Zajęcia będą okazją m.in. do trenowania myślenia przyczynowo-skutkowego, wyobraźni przestrzennej, kreatywności oraz komunikacji.

W ramach cyklu spotkań projektowych studenci zaprojektują druki 3D obiektów w różnych technologiach.
WAŻNE! Aby w pełni korzystać z zajęć online potrzebny będzie komputer lub laptop - niestety sam smartfon nie wystarczy.
Jeśli Twoje dziecko zainteresowane jest tą specjalizacją - napisz maila na adres: specjalizacje.online@ud.edu.pl i podaj nazwę specjalizacji, którą wybiera na semestr wiosenny.