Ośrodki

Ponad 8500 studentów, blisko 500 naukowców i specjalistów realizujących ponad 500 wykładów i 600 warsztatów na uczelniach rocznie.

Kraków

Nasz zespół to 7 pasjonatek różnych dziedzin, od filmoznawstwa po neurobiologię. Zajmujemy się organizacją zajęć dla prawie 3000 małych studentów w Krakowie. Znajdujemy naukowców i specjalistów, którzy chcą podjąć wyzwanie przedstawienia świata nauki dzieciom. Udaje nam się wprowadzić dzieci tam, gdzie wcześniej nie były: do rozdzielni radiowej Motoroli, studia telewizyjnego Telewizji Kraków, laboratorium wysokich napięć, kopalni doświadczalnej, centrum sterowania ruchem drogowym, a nawet pod basen w hotelu. Dzięki nam dzieci mogły porozmawiać po raz pierwszy z rektorami wyższych uczelni podczas Dni Rektorskich. Działamy na czas i wbrew czasowi. Jesteśmy jak wielbłądy: przeżuwamy wszystkie pomysły po kilka razy oraz jak mrówkolwy: wciągamy do naszego programu najbardziej smakowite kąski.
Nasz ulubiony dzień tygodnia: sobota!

Monika Trzeciak – buduje relacje, tworzy zespół wolontariuszy. Zawsze z uśmiechem pomoże.
Ula Szkwarek – na zlecenie tematowych studentów rozgryza najdziwniejsze zagwozdki i szuka odpowiedzi na wszystkie pytania, które siedzą w głowach 10-cio i 11-sto latków.
Daria Ćwioro – szuka najlepszych ekspertów, którzy odpowiadają na zaskakujące pytania 8- i 9-latków. Sama przy tym uczy się, dobrze się bawiąc.
Ilona Oliwa – organizuje wykłady dla rodziców, a razem z Ulą i Natalią dba o to, by studenci 12-sto i 13-sto letni pogłębili swoją wiedzę w danej dziedzinie, stając się z Uczniów – Mistrzami.
Natalia Iwasieczko- zgłębią odmęty młodzieńczych zainteresowań, by wspólnie z naukowcami przygotować projekty innowacyjne, a przede wszystkim ciekawe, niestraszne jej robale i podwodne wykłady. Podnosi Naukę do Kwadratu sprawdzając, jak młodzi programiści zakodują trudne problemy społeczne.
Agnieszka Kulus-Klepacka - czuwa nad sprawnym przebiegiem działań w ośrodku oraz programem.

Warszawa

Jesteśmy w Fundacji, ponieważ uwielbiamy odkrywać przed dziećmi pasjonujący świat nauki, inspirować je do rozwoju, poruszać z nimi frapujące tematy, by wraz z Mistrzami zgłębiali naukę do kwadratu.
Warszawski Zespół tworzy siedem wspaniałych kobiet. Łączy nas realizacja misji oraz miłość do przyrody. Czasem trudno nam przestać rozmawiać, bo przecież jest tyle fascynujących spraw, którymi chcemy się ze sobą i naszymi studentami podzielić. Każdy dzień w Fundacji to przygoda, wyzwanie i radość.

Wrocław

Choć jest nas tylko czworo, wierzymy że nie w ilości lecz jakości drzemie nasza siła! Ania Streczeń każdego dnia odkrywa nowe ścieżki rozbudzania ciekawości poznawczej naszych najmłodszych studentów. Nie zapomina także o starszych przygotowując dla nich mistrzowskie specjalizacje. Krystian Piątek uważa, że inspiracji można szukać wszędzie i pamięta o tym projektując zajęcia dla ośmio i dziewięciolatków oraz organizując wykłady dla rodziców. Justyna Rawińska z odwagą porusza trudne tematy nawet jeśli ich zrozumienie wymaga zgłębienia nauki do kwadratu. Sprawne przygotowanie zajęć dla prawie 1600 dzieci studiujących we Wrocławiu koordynuje Kasia Bańczyk-Skubała - dyrektor ośrodka.

Olsztyn

Dla olsztyńskiego zespołu przygotowanie zajęć dla 1500 dzieci to nie tylko praca, ale i prawdziwa frajda. Edyta Smułkowska dba o Odkrywanie świata przez najmłodszych studentów w wieku 6-7 lat oraz przygotowuje nieco poważniejsze Tematy dla prawie nastolatków w wieku 10-11 lat. Zuzanna Chmielewska stara się o wciąż nowe Inspiracje naszych 8 i 9 letnich studentów oraz przygotowuje Wykłady dla rodziców. Kamila Łazicka dba, by Mistrz i Uczeń (12 i 13 lat) spotkali się ze sobą i uczyli od siebie wzajemnie. Agata Jonczak podnosi Naukę do kwadratu i spotyka naszych najstarszych 14-16 letnich studentów z problemami współczesnego świata. Nad sprawnym przebiegiem wszystkich działań czuwa Magdalena Drozdowicz - dyrektor ośrodka.

Poznań

Energiczny kobiecy duet tworzący fundamenty Uniwersytetu Dzieci w Poznaniu. Wspólnym mianownikiem Kasi i Gosi są: fascynacja nauką, dryg organizacyjny i uśmiech skradający serca nie tylko współpracowników, ale również naukowców. To jednocześnie gwarancja świetnych zajęć dla dzieci i ich rodziców. Dziewczyny zaproszą dzieci nie tylko na uczelnie, ale też do różnych miejsc nauki, sztuki, kultury czy techniki. Najlepsze przed nami!