Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Uniwersytet Dzieci zaprasza na studia

O studiach

Studia dla dzieci w wieku 6-16 lat

Organizujemy spotkania z naukowcami, artystami i ekspertami z różnych dziedzin w trybie zdalnym i stacjonarnym. Podczas naszych zajęć dzieci eksperymentują i świetnie się bawią pod okiem doświadczonych mentorów.

Czy wiesz, że dzieci do piątego roku życia są tak ciekawskie, że zadają średnio 107 pytań na godzinę? Ich liczba spada nawet do zera, gdy idą do szkoły. Na Uniwersytecie Dzieci rozbudzamy dziecięcą ciekawość, by z wiekiem nie przestawały pytać! Dzięki wypracowanej wspólnie z naukowcami Metodzie Pytań i Doświadczeń, dzieci uczą się stawiać hipotezy, wyciągać wnioski, myśleć krytycznie czy pracować w grupie.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Fundacją i od 2007 roku działamy non-profit w dwóch obszarach: tworzymy bezpłatne scenariusze lekcji dla nauczycieli oraz zapraszamy dzieci na innowacyjne zajęcia on-line i stacjonarnie w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Edukacja jest najpotężniejszym narzędziem zmiany, dlatego każdego dnia wypracowujemy rozwiązania, które pomagają uczyć dzieci tak, by rozumiały otaczający nas świat oraz żyły i działały z pasją.

Gdzie jesteśmy?

Kraków

Warszawa

Wrocław

Twórzmy razem edukację przyszłości!

Od początku funkcjonowania Uniwersytetu Dzieci wspieramy dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Rocznie przyznajemy im ponad 300 stypendiów. Twoja darowizna pozwoli rozwinąć pasje dzieci!

Wesprzyj nasz projekt
Przeprowadziliśmy ponad 6 500 fascynujących wykładów i warsztatów
uczestniczyło w nich ponad 35 000 dzieci
5 000 wolontariuszy zaangażowało się w naszą misję,
blisko 4 000 naukowców, ekspertów i edukatorów inspirowało naszych studentów do nauki i rozwoju.

Wasze opinie o nas

Wiktoria

Studentka Uniwersytetu Dzieci

Dowiedziałam się tu masy inspirujących rzeczy. Uniwersytet Dzieci pomógł mi w wielu dziedzinach. Dzięki niektórym zajęciom umiem pisać barwne opowiadania i wypracowania. Zajęcia informatyki nauczyły mnie kodowania.

Wolontariusz z Krakowa z 2-letnim stażem

Opinia z ankiety ewaluacyjnej

Miła atmosfera i ciepłe słowa oraz niesamowitą wdzięczność za pomoc ze strony pracowników Fundacji sprawia, że każdy wolontariusz może się czuć doceniony :)

Pani Anna

Mama Kacpra - studenta Uniwersytetu Dzieci

Jeżeli ktoś chce rozwijać dziecko, to Uniwersytet Dzieci jest najlepszym miejscem. Polecam go moim znajomym. Mój syn jest bardzo zadowolony z zajęć, bo wykraczają poza program zajęć szkolnych.

Emilia Skupień

Wykładowca Uniwersytetu Dzieci

Dzieci to przede wszystkim otwarty umysł i dużo ciekawych pytań. Podczas zajęć, poza poznawaniem głównego zagadnienia, dzieci uczą się współpracy, wykorzystywania prostych rzeczy do naukowych doświadczeń i są zachęcane do rozwijania swojej dziecięcej kreatywności. Moim zdaniem udział w zajęciach Uniwersytetu Dzieci otwiera wiele okien na fantastyczny świat nauki.

Pan Jerzy

Tata pięciorga dzieci - studentów Uniwersytetu Dzieci

Jako rodzic staram się zapewnić jak najlepszą przyszłość naszym dzieciom. Nie chcę narzucać dzieciom życiowych wyborów. Uważam, że one same powinny odkryć swoje pasje, a Uniwersytet Dzieci jest wręcz wymarzonym miejscem do tego.

Alicja

Wolontariuszka Uniwersytetu Dzieci

Myślę, że gdyby nie moja przygoda z Uniwersytetem Dzieci, nie wybrałabym zapewne specjalizacji nauczycielskiej na studiach historycznych. Dzieci i młodzież dają niesamowitą siłę do działania, wiem, że z pewnością chcę z nimi dłużej pracować w przyszłości.